şükela:  tümü | bugün
  • bir ekşi sözlük yazarı.
  • nostalji kuyusunda hızla dibe yaklaşmaktadır.

• durumu pek iyi olmayan yazardır.
  • cümlelerin, kelimelerin, fısıltıların, sözlerin bir anlamı olmadığını, bunların sadece havada titreşen dalgalar olduğunu anlamış kişidir. hani seni seviyorumlar, senin sayende zırhımdan sıyrıldımlar, gerçekten birine inandımlar filan falan bunları söyleyen biri olduğunda bundan sonra kafasından külahını masaya koyup, buna anlat diyecek kişidir.
  • periyodik uyuşma ihtiyacı olan insan. haftada 6 gün filan sek olarak. onun harici iyi biri.
  • hard-rock/80s glam ile jack daniels, heavy-metal/hard'n'heavy'de ballantines tercih eden yazar. kendimim oradan kesin bilgidir.
  • ilk önce bunu yaşamış:
    malt - arıza

sonra buna erişmiş:
    malt - doldur

ardından ölümüne, sonuna kadar, kazıya kazıya bunu yapan/yapacak/olacak kişi:
    malt - motor

transformasyon, konformasyon devam ediyor.
  • çok kötüyüm be sözlük. badim yani, çok çok bad. bana bir kadıköy badlik amirliği verin de biraz olsun az-bad olayım.

acaba bisiklete binip yokuş aşağı 60 km/sa hızla gidip, sonra kendime gelinlik (damatlık) giydirip yol kenarına mı atayım? bu soğukta güzel olur. bilemedim. bildiğimde daha az viski içip, fast-food yiyerek mutlu olacağım. zaten yakında alkol stoklarım tükenecek. o da masraf. big donalds'a vuracam kendimi. yani bittiğinde. bunlar hep kilo tabii. kilo demişken bir de kiko vardı, kiko loureiro? ona ne oldu acaba? iyi gitaristti.

ulan ne güzel her şey diyordum. insan nasıl dandik bir mekanizmadır? mesela benim 5 senelik kullanım ömrüm ve 2 sene yedek parça garantim var. onun harici hurdam çıkıyor.

neden güzel olmaması üzerine kendimizi baltalıyoruz? neden mutlu olamıyoruz? hadi sen oldun, o neden olmuyor? o olduğunda sen ile buluşamıyor. artık inanasım da yok bir şeylere. herkes yanımda, istersem çok daha fazlası var ama biri olmayınca puzzle bitmiyor işte. bomboş bir park gibi. sayın sözlük sene 2003'den bu yana hiç bu kadar kötü hissetmemiştim. hadi onun sebebi belliydi, biraz benimle de ilgiliydi, ama bu öyle değil. net olarak badim.

fon1:
    evet bu. bu ana kadar konduracak bir şey bulamamıştım... keşke bulamasaydım. keşke hiç bulamasaydım.
    110 - bir tek sen

fon2 :
    bu şarkıyı ilk duyduğumda beri çok sevdim. fazlaca bağlayıcı ve benim için yön vericiydi, hatta öyle ki dinlediğimin ertesi gün kasedini aldım. 14-15 yaşındaydım. müziğe olan ilgimi bana farkettiren parçalardandı ve o albüm. hala çok çok güzel. dönüp durup, öylece hayatıma tanıklık etmiş parçaların hayatıma benzemesi çok ironik geliyor.

kargo - kalamış parkı