• şu an tesadüfen dinlediğim ahmet kaya şarkısı.

nedense bu şarkıyı her dinlediğimde hüzünlenirim. düşlerin göğe doğru yükselen mazgallı siperlerinden aşağı kama biçiminde sabit bir şekil çizen beyaz bir kar sürüsü süzülür (karanlıkta). kristalize uçlarıyla görüşümü bulandıran düşleri süpürürler (karanlıkta). düştükten sonra akıp eriyen her damlasını içesim gelir!
  • 80'li yillarda militan ruhu ile yeni tanismis ergenlerin cok asina oldugu ve duygu dolu melodileri icinde barindiran ahmet kaya parcalarindan biridir.
    kanimca, parcanin en vurucu yeri :
    “...yar uykuda ben yine penceremde
    doğacak güneşi göresim gelir.”
    dizlerinde yatar; bundandir ki, gurbet el tabir edilen yerde ailesinden ya da sevgilisinden ayri kalanlara ic cektirir.
  • can yücel'in minik bir şiiri:

kibrit çakıyorsun karanlıkta
    badem çiçeklerini görmek için
    ve mart denizlerinde
    tedirgin bir çift sarnıç gemisi gözlerin
    bir iş açacaksın sen başımıza
    yangın mı olur artık, bahar mı?
  • kaan tangöze ve yakup trananın düet yaptığı yakup şarkısı, ortak singledan.

neden bilmem sorduğumda
    dunlerim yok yarınlarda
    yarınlarda
    kor oldum ben aydınlıkta
    kayboldum ben
    karanlıkta
    yokmuş günler
    sonsuzlukta
    derdim bitmez varoldukça
    varoldukça
    varoldukça
    sevilmeden sarılmadan
    darıldım ben sana
    kayıp gider adımlarım
    bir kaç gozyasında
    kor oldum ben aydınlıkta
    kayboldum ben karanlıkta
    karanlıkta
    karanlıkta
    karanlıkta
    karanlıkta

işte böyle...
  • ahmet kaya nın çok duymadıgım bir şarkısıydı, fakat beni bu aralar kotu vuran şarkı. müziğininin orjinalliği ve güzelliğinden olsa gerek.
  • yakup grubunun an itibariyle tüm müzik marketlerde bulunabilecek olan iki şarkılık single' ı. kaan tangöze ve batuhan mutlugil misafir sanatçılar olarak yer alıyorlar. single' daki iki şarkının isimleri tam olsun ve karanlıkta. ikisinin de söz ve müziği yakup trana' ya ait. single' ı tek satın alırsanız fiyatı beş milyon, yakup' un şunu bunu albümüyle * beraber paketlenmiş hali ise 13 milyona satılıyor. karanlıkta şarkısının klibi de müzik kanallarında dönmeye başladı.
  • çok başarılı şarkı, hani yakup u da tanımış olduk bu vesile ile.
  • yakuptan öte kaanı dinlemek için alınmış,iyi ki de alınmış,günde 100 kez falan dinlenen single....
hesabın var mı? giriş yap