şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çağan ırmak'ın yeni filmi. filmde oynayan bazı oyuncular; erdem akakçe, meral çetinkaya, derya alabora, şebnem dilligil, rıza akın, durul bazan ve güner özkul. film üzerinde çalışmalar devam ediyormuş, izleyip göreceğiz.

  http://www.sinemalar.com/…lm/41539/karanliktakiler/
 • http://video.haberturk.com/…_id=39231&k_a=haberturk 'dan da izlenebilir fragmanı. meral çetinkaya oyunculuk parçalamış gibi gözüküyor, fragmandan.
 • 2 ekim 2009'da gösterime girecek olan yine güzel bir çağan ırmak filmi. afişinde yazan "cehennem bazen bir evin içine gizlenmiştir" sözüyle daha da meraklanmamı sağladı, heyecanla beklemekteyiz.
 • ilk gosterimi montreal film festivalinda yapilacak cagan irmak filmi
 • filmin prömieri 27 ağustos'ta açılışı yapılacak olan montreal film festivalinde yapılacak. film festivalin içinde focus on wolrd cinema adlı başlıkta yayınlanacak. türkiye'deki gösterimi için de 2 ekim ön görülmekte.
 • http://www.milliyet.com.tr/…karanliktakiler geliyor

  milliyet'in haberinde filmin otuncuları hakkında "filmin başrollerini yine çok fazla tanımayan oyuncular paylaşıyor" denmiş.

  (bkz: meral çetinkaya)
  (bkz: erdem akakçe)
  (bkz: derya alabora)

  bunlar da oyuncu olarak çok fazla tanınmıyorsa kim tanınıyor oyuncu olarak çok merak ederim..
 • montreal'de yapılan prömiyerinin ardından, hakkında yazılanlar, filme duyulan merakı artırıyor. filmin web sitesi www.karanliktakiler.com 'dan alıntıyla, ne demişler, bir bakalım:

  "...festivalin dünya sinemasına bakış kısmında yer alan "karanlıktakiler" adeta bir cevher. benzersiz bir anne-oğul ilişkisini konu alan film, her açıdan çok iyi. hikaye insanı kendine çekiyor, oyunculuk muhteşem, yönetmenlik kusursuz. kimse en ufak bir hata yapmamış.
  ...iki oyuncu arasındaki etkileşim kelimenin tam anlamıyla kusursuz."
  (karanlıktakiler montreal film festivalinde/carey)

  "...acı tatlı tonda bir dramatik komedi olan karanlıktakiler ilk başlarda güldürse de karakterlerin kendilerini daha fazla ortaya koymasıyla duyguların ağır bastığı bir film. yalnız çağan ırmak filmin sonundaki belirgin ton değişikliğine rağmen tüm bunları tumturaklı bir dile girmeden gerçekleştiriyor."
  (montreal film festivali 2009:annem deli/manon dumais)

  "...sağlıksız bir anne-oğul ilişkisinin, kendini unutmanın dokunaklı hikayesini anlatan bu drama hem senaryo kalitesi hem de oyuncuların başarılı performansları açısından görülmeye değer."
  (karanlıktakiler dünya prömiyerinde/martin morin)

  heyecan verici eleştiriler bunlar. yolu açık olsun.
 • karanlıkta kalanların hikayesi gerçekten. hani hepimizin vapurda, otobüste, halka açık herhangi bir yerde öyle sadece gördüğümüz ve bununla yetindiğimiz, geride kalanı çok da merak etmediğimiz ama anlık bakışlarımızdan hafızamıza kazınan işte o adamın ve hiç bilmediğimiz annesinin hikayesi karanlıktakiler. öyle sepya renkli toz ve dumanın yakinen arkadaş olduğu, şimdinin arka mahallesi dünün paşazade konağında, bugünse içinde biri yaşar mı eder mi çok bilinmeyen, yalnızlığında daha bir yalnızlaşan, toplumdan uzaklaşmak isterken toplumun göbeğinde kalmış bunalımlı bir hayatın dramı...

  psikolojik bir film. çok iyi çekilmiş, çok iyi kurgulanmış, ne çok uzun, ne çok kısa, her konuya kararında değinilmiş güzel bir çağan ırmak filmi. meral çetinkaya, hayranlık uyandıran performansı karşısında söylenecek söz bırakmamış, güzel bir ekip ve güzel bir iş çıkmış ortaya.

  bir de unutmadan, filme odaklanın, kameranın başınızı döndürdüğünü hissedeceksiniz, o an gülseren olacaksınız, sıkılacaksınız, hatta belki salondan çıkasınız gelecek, ara ara evet hiç ummadığınız bir anda kendinizi bulacaksınız... rahatsız olacaksınız ama neden olduğunu bilemeyeceksiniz.

  izleyiniz, izletiniz memnun kalacaksınız...
 • şu ana kadar neredeyse bütün çağan ırmak filmlerini (mustafa hakkında herşey başta olmak üzere) sevmiş biri olan bana berbat gelen filmdir. çok kötü.