şükela:  tümü | bugün
 • dünya'da örneği sadece türkiye'de bulunan, karantina tedbirleri için canını dahi verebilecek bağımlı gençlerdir.

  en ufak normalleşme belirtisi, en ufak gevşemeyi hemen sosyal medya'ya aktarırlar. bu kişilerin neler yazdığını zaten herkes okuyor. geçen gün rast geldiğim uç bir örneği aktarayım:

  ''tatlıcılar neden açık? tatlıcıda virüs yok mu?'' diye yazmış bir kişi. bu kişi tatlıcıdan rahatsız olduğundan değil, bugün tatlıcı açılır, yarın kahvehane açılır aman ha! diyerek bunları yazıyor.

  benim tahminim bu kişilerin karantinadan bir çıkarı var sosyal medya'ya duyarlı, sağlığa aşırı önem veren genç taklidi yapıyorlar. allah akıl fikir versin.
 • hepsinin derdi daha fazla yatış. burada bile yasak başlıklarında ''hadi ver reis şu yasağıda yatalım biraz.'' kafasındalar.

  şu süreçten sonra şunu öğrendim ki, türkiye'de en kolay şey kişinin hak ve özgürlüklerini elinden almak. kısıtlamalar 1 seneden fazla sürse yüzde 80'den fazlası lafını etmeyecek çünkü.

  tanım: bir insan profili.
 • hiçbirinin derdi yatış değil hepsinin aksine toplumun sağlığıdır. ayrıca salgının boyutunu bu kadar azaltmışken eski hayata dönmenin daha büyük bir salgına sebep olacağının da farkındadır. unutmamalı ki bugün 100 bini aşkın vaka var ve en başta sadece birkaç kişi enfekteydi.
 • cidden tatlıcı ya da eskort fark etmez, bu hastalığın yayılma riskini göz ardı ederek, 2. dalganın gümbür gümbür geliyor olmasını göz ardı ederek siz ne kazanıyorsunuz? bu bahsettiğiniz "genç" sizin de sağlığınızı düşünerek işlerin asla gevşetilmemesini ve (burası çokomelli) devletin vatandaşına her imkanı sağladığı (çokomel bitti) tam anlamıyla sokağa çıkma yasağı uygulanmasını istiyordur.

  (bkz: 11 mayıs 2020 avm önünde oluşan upuzun kuyruk)
 • bunların işi gücü evde duralım, dışarı çıkmayalım. bunlar zaten karantina bitse de dışarıya çıkmayacak olan asosyal tipler.
 • evde yatarak salgından kurtulabileceğini sanan cahil kesimdir. lan tamam evde yattın 1 ay 2 ay, kimse sokağa çıkmadı, eee sonra? elbet çıkacaksın ve aşı daha 1 yıl boyunca çıkmayacağı için salgın yine yayılacak.

  bu virüs 1 kişiden yayıldı tüm dünyaya, yani ülkede 0 hata ile her vakayı tespit etmezsen (ki öyle bir test yöntemi yok) hepsini karantinaya almazsan hiç bir işe yaramaz yine yayılır. hadi bunu yaptın diyelim, en ufak hataya bakar, herkesi kontrol edemezsin yurt dışından birinden yine bulaşır.

  kaç tane bilim adamı söyledi bu salgın toplumun %60-70 ine bulaşmadan durmayacak. hazır ülkede günlük yeni vaka sayısı azalıyorken yavaş yavaş normalleşme gerçekleşebilir.
 • kariyer zirvelerini 10 nisan 2020 cuma gecesi yaşamışlardır. bütün hafta boyunca ''11 nisan günü hava çok güzel acilen sokağa çıkma yasağı gelmelidir.'' şeklinde yazılar yazmışlardır ve maalesef soylu da bu gençlerin aklına uymuştur.
 • bunlara gerçekten hayret ediyorum.
  istiyorlarki hiç normalleşme olmasın. insanlar dışarı çıkmasın koşulsuz şartsız her denilene nasıl inanıyorlar bu salgını hangi ara bu kadar benimsediler anlamak güç geliyor.

  adamlar sonsuza kadar oturmaya yemin etmiş evde.
  almayan'da maçlar başladı. uçuş yasakları kalktı.
  iskandinav ülkeleri salgın başından beri önlem falan almadı.
  hollanda'da maske takan yok. bütün kafeler açıldı.

  bunlar dangalak ya avrupa ikinci dalgadan bahsetmeden bizde ikinci dalga olacak zannediyorlar.

  oğlum her şey ayarlı lan. adamlar biliyor ne olacak ne bitecek. kural koyucular biliyor bu işi.