şükela:  tümü | bugün
493 entry daha
  • instagram -> twitter -> netflix -> ekşi sözlük
  • inanılmaz keyifli. 4 yıldan sonra ilk kez tatil yapıyorum. gözümün şeğirmeleri bitti başımın ağrısı kesildi. şimdi ise sabah kahvaltı eşliğinde l&m ardından hafta içtiyse 1 e kadar müge. sonra netflixden takip edilen diziden 1-2 bölüm. akşam üstü cardio ve 3 mil. duş-akşam yemeği şarap film müzik seks izdüşümünde ilerliyoruz.
  • rutini bozmamaya özen göstererek evde geçirilen zamanla devam..

temizlik, yemek yapma, spor, evdekilerle dizi-film vs.., kitap okuma, atıştırma, yakınımda olamayanlarla görüntülü görüşme, nakışla (çok keyifli) uğraşma, monopoli/ 101/ tavla/ satranç/ tabu vb..oyun oynama, evdekilerle süslenip püslenip eğlenme, bazı günler mumyalanmış gibi dışarı çıkıp eksikleri giderme,
    yemek demiştim dimi
    hamur işi, tatlı..
    yine yemek yemek yemek yemek..

kronik hastalıklardan bir değil birkaçına sahip olunca evin içinde oyanlamaya bakıyorum. kaç kere direkten dönmüş biri olarak (anaflaktik şok) ölmek değil de yakınlarıma bulaştırma endişesi önlem aldırıyor.

ha bir de gitar kursuna gidiyordum bu olaylar öncesinde. onun üzerinde durmaya ( ahaliyi bıktırmaya:) ) devam..
  • ben hiçbir şey yapmıyorum. karantina bitene kadar da konuşma yetimi kaybederim herhalde.
  • periodicvideos kanalını izlemek, tavsiye olunur.
  • planladığım ve yapmak istediğim çok şey var. fransızcamı geliştirmek, yazdığım-çizdiğim-kesip yapıştırdığım bir journal tutmak, pilates ve yoga yapmak, tezim için çalışmak, araştırma yöntemleri üzerine online kursa kaydolmak, ingilizce kelime dağarcığımı daha da geliştimek, hep okumak istediğim kitapları okumak, ödevlerimi yapmak... liste uzayıp gidiyor. ancak hangi birisini yapıyorum? neredeyse hiçbirini. inanılmaz bir boşluğa düştüm ancak bu boşluğu da kabullenmek gerekiyor aslında. ‘krizi fırsata çevirip çok verimli bir ay geçireceğim’ gibi gerçek dışı hedeflerle kendimizi yoruyoruz aslında. çok fazla şey olup bitiyor. dünya genelinde zor bir zamandan geçerken bir güne tonlarca şey sığdırıp gerçeklerden kaçmayı mı hedefliyoruz acaba? tabii ki verimli olmak çok önemli ama zor bir zamandan geçtiğimizi ve biraz boş kalmanın normal olduğunu kabullenip elimizden geldiği kadar verimli olmaya çabalayabiliriz. ben de kendi gelgitlerimi böyle aşmaya çalışıyorum.
  • limonlu su+ kahvaltı+smootie+sabah sporu + dizi+uyku+öğle yemeği (genelde sebze)+dizi+müzik+oyun+uyku
  • ben daha dün itibariyle karantinaya girdiğim daha doğrusu evde kalarak evde kaldığım için(malum evde kal ama işe git durumları yüzünden) ilk olarak temizlik yapmakla başladım. evde olmak aşırı güvenliymiş hissini bi atayım üstümden akşama plan program yaparım. en azından iki hafta hayatta kalmama izin verdiklerini düşünürsek(durup dururken başka bir sebepten ölmezsem tabii) kısa vadede ortada sıkılınacak bir durum göremiyorum.
  • bugünkü planım;

- mailler kontrol edilecek, onaylanması gereken 5-6 kontrat var tahmini süre 180 dk
    - yemek saati
    - elimde kalan son stefan zweig'ın romanı olan "bilinmeyen bir kadının mektubu" nu bitireceğim. umuyorum güzeldir, çünkü dün " bir kadının yaşamından 24 saat" kitabını bitirsem de azcık gına getirdi. bu da sürse sürse ; max 60 dk
    - izlemem gereken bir sürü film var, listeme göre sırayla onlara başlayacağım. ondan sonra sabahlar olmasın.
  • yarin ise gidecegim.. hazirlik yapiyorum..
14 entry daha