şükela:  tümü | bugün
 • üstad (bkz: suat yalaz) 'ın çizgi roman klasiği, bir türk kahramanı... (bkz: baybora) 'nın oğlu... paso dilberlerle yatar, gömmedik kız bırakmazdı. (bkz: baysungar) tarafından silah kullanma, cenk etme üzerine eğitilmiş; bizans'a karşı cenk etmiştir... filmde ise; o zamanlar pek duyulmamış olan, cılız (bkz: kartal tibet) tarafından oynanmıştır.
 • karaoğlanın bulduğu her kadını devirme tiki vardır... ati yağmur'a bindiği zaman elinden kaçan da uçan da kurtulmaz... bu adetini önüne travesti çıkana kadar devam ettirmiş, ondan sonra da pek bir çekingen, pek bir ürkek olmuştur...
 • (bkz: bulent ecevit)
 • dizi bana kalirsa cekim teknigi itibariyle gayet hos duruyor.ancak bikac sacma replik ve kasgarlinin klonlanmis ordusu bayaa bir sırıttı.zenkanin adamin suratini agzindan cikan icki ile erittigi sahne lezizdi.
  umarim bu bir ilk olurda tarihi turk filmi serileri baslar tarkan lardan malkocogullarina mekik dokuruz biz turun meraklilari.
 • karaoğlan olmamış.. bir ilhan mansız havası var.. dizi de vasatın üstüne çıkamıyor.. dragonlance trailer project'i yapan insanlara bu diziye tanınan imkan tanınsaydı çok daha iyilerini yaparlardı eminim ki..
 • cizgi romandaki sahneler bile daha heyecanliydi nedir bu anlayamadim .insan hic olmassa bravehearttaki kilic kalkan seslerini copy-paste yapardi da bizde zevk alirdik izlerken .
 • dizide şu ana dek gördüğümüz her kılıç, hediyelik eşya mağazalarının çoğunda aynı firmanın distribütörlüğünde satılmaktadır. bizzat ben bunlardan birini alma arefesindeyken "lan ne kişiliksiz kılıç bu, balta alayım" diyerek vaz bile geçmişimdir.
  (kaşgarlı bilmemkim, trailer project çalışmasındaki genzi tıkalı şövalye sturm rolündeki genç arkadaşın da elinde tuttuğu ve conan filmlerinden modellenmiş kılıcı kullanmaktadır örneğin.)
  yüzüklerin efendisi filminin belgeselini izleyen kimseler "abi ben her figüran için ayrı ayrı silah dövdüm. bi on beş milyon tane oldu herhalde" diyen demirciyi de görmüşlerdir.
  iki yapımın bütçesini kıyaslamaya gidecek okuyucunun ise, dizinin yapımcısının medyaya verdiği haddini aşan beyanatları takip etmesini dilerim.
 • dövüş sahnelerinde katana kullanıldığını görüp dumur olduğum dizi. bu sindbadın vikinglerle dolaşmasından bile kötü.
 • cekildigi yer afyon ama daha guzel yerler var mi bilemeyecegim fakat eski karaoglan ve malkocoglu filmlerinde dovu$ sahnelerinin kilyosda cekildigini eklemeliyim.o garip tonlar daha cok avid sayesinde oluyor (bazi yerlerde kamera filtreleri de var tabii.)arkada$lar abdullah oguz ne demi$ bilemiyorum ama, boyle $eyleri cekmek kolay degil." atlar ko$sun, olmadi bir daha " dediginiz anda en az 1 saat, dovu$meyi bilen adam bulmak zaten cok zor.kanimca dizi degil ama bir film olarak yapilsaydi cok daha iyi olurdu.ama bu diziyi yuzuklerin efendisi(ya da braveheart vb.) ile kar$ila$tirmak ( her kim yaptiysa ) cocukcadir.
 • karaoğlan karakterinin marmara üniversitesinde okuduğunu duyduum kanal d dizisi.