şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ben - selam abi, bi foto çekinebilir miyiz?
  sinan - ok, gel bakalim yanımıza, makinen nerde?
  ben - makine yok, çarşının içindeki fotoğrafçıya gidip çekinebiliriz diye düşünmüştüm ben.
  sinan - oha! daha neler!
  ben - seda sayana çıkıp sizden hamile kaldığımı soylerim...
  sinan - tamam tamam gidelim fotoğrafçıya. çok uzak mı?
  ben - yok abi, uzak degil, 300 metre kadar ilerde.
  sinan - hadi gidelim mına koyim!
 • al beni parçasının klibiyle, kadınlar ile erkekler arasındaki bakış açısının farkını özetlemiştir.

  (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=zqvtql4hrea)

  *

  --- spoiler ---

  - hayata bak! önce annemi öldürdüm, şimdi kendi çocuğumu.
  +kendine acıkmaktan vazgeç, onu sen öldürmedin! madem anneni bu kadar çok seviyorsun; sana hediye ettiği hayatı adam gibi yaşamaya bak!
  - nasıl? kendi çocuğumun ölümüne seyirci kalarak mı?
  +annen benden sakladı. ben de çok sonra öğrendim.
  -neyi?
  +doktor, doğumun çok riskli olduğunu söylemiş ona. doğum sırasında ölebileceğini biliyordu.
  -bile bile mi yani?
  +bilseydim izin vermezdim ama kadınlarla erkekleri birbirlerinden ayıran şey de bu zaten. galiba bu. onlar can vermekte usta, biz can almakta...

  --- spoiler ---
 • kliplerini gerçekten emek vererek, kafa yorarak; "şarkının görseli de olsun" diye değil de belli bir öyküyü anlatmak üzere çekiyorlar. benim karapaks açısından dikkatimi çeken nokta bu.

  değeri anlaşılamayan bir grup olduğu konusunda en az bir kere dinleyen herkes hemfikirdir umarım.

  bu ülkede ne gerizekalı müzikler dinleniyor, ne adamlar müzik yapıyor belli değil. ve karapaks'ı 10 kişiden 8'i bilmiyor, biri dandadadan ile, diğeri de mavi sakalla karıştırıyor.

  adam gibi müzik dinleyin.
 • fena halde queensryche hissi yaratmış gruptur bünyemde. aferin.
 • valla çok ümitlendiğim projeydi ama azalarak bitti galiba. erdinç ünlü'yle devam etselerdi, mavi sakal'ın iş yapma garantili şarkılarına dönüp akustik versiyonlarını kaydetmeyip yeni şarkılar yapsalardı her şey çok değişik olurdu. ha yine çok mu dinlenirdi ama ben almaya devam edersim albümlerini. bence birinci albümde memleketin en efsane kadrolarından biri olmuşlardı. devamı gelmedi üzüldük.
 • spotify'da mavi sakal'dan iki yol dinlemek için arattığımda karapaks çıktı, şebnem ferah ile düetleri varmış meğer. o günden beri her gün dinliyorum.
 • düşlerimi aldılar adlı parçaları için çok güzel bir video hazırlamışlar. video türkiye'nin "belirli" bir döneminden arşiv görüntülerini içeriyor. gerçekten şarkının sözleri ile izlenesi olmuş.

  http://www.youtube.com/watch?v=ejvwhddxf_0
 • yeni albümlerinin yakında çıkacağını haber veren bir siteye sahip grup. ahah çok sevdim ben bu tanımı. bu kadar saçma, olayı alakasız yerinden tutan ve yazmış olmak için yazılmış bir tanım daha yoktur herhalde. neyse yeni elemanlarından birini massive attack'ten aldılar herhalde. http://www.karapaks.com/main.html
 • loş ışıkta yalnızken mümkünse bira ve sigara eşliğinde yüksek sesle dinlenince daha başka duygular uyandıran iki yol parçasına sahip grup. şebnem ferahın sesi ise ayrı bir güzellik katmıştır.
 • sürprizlere hazır olun dediğim, ortalığı yakacak ve kendinden çok söz ettireceğine emin olduğuna bir şarkı ile çıkacağının duyumlarını aldığım mükemmel grup. hey dost :)