şükela:  tümü | bugün
  • tavsiye üzerine gittiğimiz zonguldak ili sınırları içerisinde çaycuma ilçesine bağlı karapınar beldesinde bulunan hayatınızda görüp görebileceğiniz en salaş mekan olmaya aday et lokantasıdır.

burayı nasıl bulacağız diye düşünürken iphone navigasyon, yandex navi, google maps falan neye adını yazsan nokta atışı kapı önüne götürdüğünü görünce şaşırdık. foursquare puanı 10 üzerinden 9,2. zaten tavsiye eden de öve öve bitiremedi dedik ve yola çıktık. lokantanın önünde lokantayı telefonla aradık, yeri bulamadık diye çünkü tabelası yok. lokanta saat 22:00’ye kadar açık.

gittiğiniz zaman sipariş vermiyorsunuz. tabiki sipariş verebilirsiniz ama vermiyoruz işte. her şeyi ali usta’ya bırakıyorsunuz. bulgur pilavı ve manda yoğurdu zaten efsane. salatası on numara. ali usta, sırayla etler hazır oldukça getirmeye başlıyor. önce kavurma, ardından biftek, ciğer, köfte, lokum et. adam et işini kesinlikle biliyor.

bu lokanta bence batı karadeniz bölgesi için yöresel lezzet duraklarından biridir.

edit: czn burak videoları ile büyümekte olan ergenlere dert olan mekandır. bir sherlock’ta çıkmış vay bunu buradan anladın da şunu nereden anladın peşine düşmüş. batı karadeniz turumuz sırasında safranbolu’da bir esnafın bu lokantayı tavsiyesi ile zonguldak’ın çaycuma ilçesinin karapınar beldesi nerededir, bulunduğumuz konuma kaç km mesafededir acaba diye affınıza sığınarak navigasyon programına yazdık. telefonumda birden fazla navigasyon programı yüklü çünkü bazı p.o.i. (point of interest) birinde yokken diğerinde nokta atışı var. mesela güzelcehisar lav sütunları olarak sadece google navigasyonda nokta olarak girilebiliyor. güzelcehisar olarak hepsinde var. burada bana göre ilginç olan ise bu kadar salaş bir mekanın p.o.i. olarak bulunması ve direkt mekan adı ile yol tarifi alabilmeniz. bunun yanı sıra saat 20:00 civarı halen amasra’da olduğumuzdan lokantayı arayarak kaça kadar açık olduğunu sorduk bizzat ali usta’nın kendisinden 22:00’e kadar açık olduğu cevabını aldık. hatta turda olduğumuzu uzak yoldan geldiğimizi söyleyince ali usta o zaman sizi sabaha kadar beklerim dedi sağolsun. evet lokantanın tabelası yok. bizim gibi ilk defa gidenler için önemli bir done olduğu için bilgi olarak paylaştım. mesela burası bize ilk tavsiye edildiğinde ekşiye de girerek acaba başlığı var mı diye baktım. çünkü ayrıntı okumak istedim, belki olumlu yada olumsuz deneyim görmek istedim. gittim, deneyimledim, sonra da başlığını açtım. beğendiğim için reklamını da yapıyor olabilirim. çünkü evet beğendim. evet bir yazar olarak hiç bir ski beğenmeme timine dahil değilim. ayrıca çok afedersiniz sözlüğün “onun muhteşem memesi”, “bunun harikulade götü” formatına evrildiğini göz ardı ettiğim için de kusura bakmayıverin artık.
  • keşke sende bu başlığı açmayıp her şeyi ali ustaya bıraksaydın.
  • ali usta yazdırmış zaten reklamları izlediniz. açıklamalar öyle tek gidişte ve tek tadımda bu kanıya varılamayacağını gösteriyor. türkçemizde mışlı muşlu ifadeler vardır. kullanılmamış unutulmuş bu bir. tabelası yok ifadesi kendilerine ait, 22:00 ye kadar açık olduğunu hadi sordun öğrendin ilk defa gittiğin bir yerde bunu yazmazsın o kadar açıklayıcı yazdığında sorduk 22:00 ye kadar açık olduğunu söylediler falan demiş olman lazımdı bu iki. şimdi gelelim gerçekten gidip tadan var ise bu ali ustanın meşhur etlerini sofra donatmalarını bi yol deyiverin gari nemenem bi yer nemenem bir lezzet öyle öğrenelim.
  • reklamlar bitti mi?
  • ilk gidişinde bütün navigasyon uygulamalarını birden kullananan reklamcı, pardon suser.
  • birkaç hafta önce uğradığım mekan.

otantik, sevimli bir ortam ama etler sanki biraz fazla beklediği için kokma başlamıştı. belki de bana denk geldi. zonguldak'ta uğranabilecek çok daha iyi yerler olduğunu söyleyebilirim.
  • yok mu bi bafra pidecisi falan ay sonuna kadar idare etmem lazım.
  • zonguldak il sınırları içindeki en iyi mekan olmamakla birlikte, kendisine kasap diyen etçiler arasında en öne çıkandır.

mekanda alkol servisi olmayıp, yolun karşısında kardeşine ait diğer mekanda alkol mevcutsa da et konusunda ali'nin yanına yaklaşamaz.

ali'nin yerinde tıka basa ve gayet uygun fiyata doyarsınız fakat çok üst düzey bir lezzet beklemeyin.
  • tişikkirlir sipirmin.