şükela:  tümü | bugün
 • yeni 'konjonktür'ün itina ile dizayn edilmiş gazetesidir.

  kadrosu, age of empires askerleri misali dizildiler. ' saldır! ' komutunu bekliyorlar.

  tekerrür eden tarihte, heyecan içinde yer kapma yarışındalar.
 • kararlı bir şekilde yalayacaklardır.
 • 7 mart 2016'da basılmaya başlanacak gazetedir.

  mustafa karaalioglu'nun gazeteyle ilgilenmek için ntv'den istifa etmesi biraz üzdü açıkçası. siyasi işler'de murat yetkin'le çok güzel tartışırlardı her hafta izlerdim.

  yazar kadrosu'na bakıldıgında 'liberal soft akp'li' bir tayfa oldugu görülüyor. çoğu yazar hardcore akp medyasından yeteri kadar şakşakçı olmadıkları için uzaklaştırılan isimler. şu anda internet sitelerindeki yazılardan da anlaşıldığı gibi erdoğan ve akp'ye bir yandan destek verirken bir yandan seviyeli bir şekilde eleştiriyorlar.

  yayım hayatına başladığında da umarım bu çizgide ilerler. taraf gazetesinin 2007-2013 arası dönemi, veya yakın zamanda açılıp bu işi pek beceremeyen yeni yüzyıl gazetesinin bıraktığı yerden devralıp, türkiye'deki liberal basın eksikliğini gidermeli.

  mustafa karaalioglu'nun çoğu görüşüne karşıyım, ama tartışmayı bilen, karşıdakinin görüşünü çöpe atmayan biridir. star'dan atılmasınının öncesi ve sonrasında gazetenin geldiği hal bunu gösterebilir
 • yoruma bakılırsa, cemaatin tarafı yerine akp'nin tarafı peşinde koşuluyor.

  böyle bir gazeteye liberal denmeyeceği de aşikar.
 • yandaş havuz matbuatının kepazelikleri artık saklanamaz boyutlara geldiğinden normal insanların miğdelerini kaldırmadan akp propagandası yapmak amacıyla piyasaya sürülen yeni gazete.

  kendilerini aydın sınıfında görmekten hoşlanan aslında yarı cahil (en kötüsü !) takımına demokrasi masalları anlatmak, liberalizm güzellemeleri yapmak ve neyin ne olduğunu anlamaktan acizleri akp'yi eleştiriyormuş gibi yaparak oyalamak misyonu ile ortaya atılmış bir başka gazetemsi.

  hayırlı olsun. yerseniz !
 • yeni şafak, star, diriliş postası müdavimleri için tam bir hayal kırıklığı.

  ekip farkında ne yaptıklarının ama biraz açayım;

  yazarların ilk yazı seçimleri/içerikleri inanılmaz kötü.

  "öne çıkaramadığı kenara ve içeriye sakladığı haberleriyle" tam bir fiyasko! kim ne derse desin gerçeği ve doğruyu haykırmalarını bekliyorduk. "seviye" budur!

  gazetenin tamamı odaksız bir izlenim veriyor.

  yani ki; bize "acabaaa...?" dedirten gazete olmuştur.

  2. sayıyı almayacağım.
 • erdoğan ve karşıtları ayrışmasının somut göstergesidir.

  gazetenin yazar kadrosunun ezici çoğunluğu bir dönem "beraber yürüdükleri" yeni şafak gibi gazetelerden kovulmuşlardan oluşur.

  erdoğan karşıtları şu an genel olarak iki merkezde toplanıyor: davuoğlugiller ve gül/arınçgiller...

  ileri de gül/arıçgillerin sesi olur mu emin değilim. ama bu gazetede çıkan her haberde önceliğin hükümet değil, davuoğlu eksenli çıkacağını söylemek mümkün. böylece bir yandan akp içinde kalacaklar ama bir yandan da erdoğan-davutoğlu ayrışmasında kaşıma görevi üstlenecekler.

  dündar-gül ile ilgili aym kararına karşı erdoğan'ın "kabul etmiyorum" çıkışını hükümet sözücüsü kurtulmuş "kişisel görüş" dedikten sonra, ertesi günü cb danışmanın "devletin başının görüşü" demesi gibi erdoğan - davutoğlu ayrışması ayrışması genel olarak kapalı kapılar ardından olduğunu biliyoruz. bu nedenle bu gazetede bu günlerde satır aralarına bakmakta fayda var.

  ama erdoğan karşıtları gazete kuracak noktaya gelmişse (gül-arınç dışındaki) akp içindeki ayrışmalar (özellikle erdoğan-davutoğlu ayrışması) kapalı kapılardan ardından ortalığa saçılması an meselesi demektir.

  neden an meselesi? nedeni çok , çok basit. haberden çok bu gazetenin yazarlarından birisi ya erdoğan'ı veya erdoğan yardakçılarından birisini hedef alan ve/veya rahatsız eden bir şey yazacak. eeee erdoğan(giller) durur mu? yapıştıracak(lar) cevabı....

  çıkışı tarihi ise tamamen tarihsel rastlantı olmasına rağmen manidar bir zaman olmuştur. erdoğan'ın kendi karşıtına dönen zaman gazetesini tasfiye ettiği günden (bkz: zaman kayyum atanması)ndan bir kaç gün sonra hem kendisi hem de kendi karşıtı bir gazetenin yayına girmesi....

  ez cümle... filler kapışmaya devam ediyor...
 • yayın hayatına başlamalarını kutlamak/sağlama almak için belli bir süre, her gün hediye kitap vereceklerini duyuran gazete. ki seçmiş oldukları kitaplar eften püften görünmüyor: ramazan şeşen ve nicolae jorga gibi önemli kişilerin eserlerini almışlar, lâkin yaysat faktörünü hesaba katmamışlar! zîrâ 10 gazete bırakılan bayiye ancak 4/5 kitap bırakılıyor, onlar da hâliyle hemen tükeniyor, gazeteyi sırf kitap için almak isteyenler eli boş dönüyor. eğer bu hesapsızlık gazete çalışanlarının yeterli sayıda kitap temin etmemesi sonucu oluşuyorsa, güvenilirlikleri daha ilk günden yok olmuş durumda; yok, yaysat şubelerinin kurnazlığı ise (ki kuvvetle muhtemel öyle!), gazetenin bu duruma etkili bir şekilde müdahale etmesi gerekiyor. aksi hâlde, hevesle çıktıkları yolculuğun pek de uzun ömürlü olması mümkün değil!