• üniversite 3. sınıfta yaptığımız ve olayın aragazı tarafımca verilmiş, aynı zamanda sosyolojide okuyor olsaydım tez konusu olabilecek aktivite...

olaylar şöyle gelişir, yemek yerken aniden

"lan 3 hafta sonra sırf bıyıklarla & takım elbiselerle gelelim okula" diye bir laf çıkar, gereksiz mantık insanı olmayan aslan gruptan itiraz da gelmeyince aktivite 8 kişinin takım elbiseli & bıyıklı olarak katılımı ile gerçekleşir...
    özel üniversite kantininde masalarında darbuka, saz, ceketin içinde kurusıkı tabancayla oturarak dikkat çeken grup, akabinde bahçelievler civarında bir bilardo salonuna gider... işin sosyolojik boyutu burada başlar zaten:

"hoşgeldiniz abi" diye eğilerek selamlar bir garson, daha sonra mekanda bulunan kilimli minderleri gösterip "abi buyrun şark köşesine alalım sizi" der, ancak grup okey oynamak istediğini söyleyince, genişçe bi masada oturan liseli dayı tipleri kaldırtıp bizi oturtur (bunlar lisenin ülkücüleriydi sanırım, reis fln tarzı hitapları duyduk, ama hiç itiraz etmediler)... tam pardesümü çıkaracağım anda garsonun "asayım abi" demesi, 3 kere gelip "müziğin sesini kısayım mı abi" diye sorması, "abi çaylarınızı koyu koyu demli yaptırdım" demesi, sırf eğlencesine yaptığımız bir aktivitenin bizi içten içe yarmasına neden oldu... hayatın geri kalanına o tiple devam etmeyi düşünmedim de değil hani :)

bir daha orjinal tipimizle o mekanın önünden bile geçmedik, zira dün dayı ayağına yatan herifin bugün küpe takıp, kurukafalı fln tişörtlerle mekana göz kırpması hiç hoş olmazdı biliyorum :)
  • askerde yaptık biz bunu, bes ay bes gün boyunca hemi de.
  • bir askerlik geleneğidir...
  • "hey dostum biz farklıyız ve bunu belirtmek istiyoruz tamam mi?"
  • -bak simdi yarın atraksiyon yaratcaz kendimize aynı kıyafetleri giycez
    -tımam dkny bluzumu ck pantolonumu ve polo cantam nası?
    -ay tamam bende de aynıları var ay cok gusel olcak
    -evet cok heycanlandım
    (bkz: bilgi universitesi)
  • kesinlikle topun biri satacaktır, bu böyledir.

n kişi aynı giyinmeye karar vermişse kesinlikle en fazla n-1 kişi aynı şeyi giyer. o ibine aynı zamanda "yarın sabah etüdüne hiçbirimiz gitmiyoz" kararına da uymayacaktır.. (bkz: kayseri fen lisesi)
  • "sizi kızılay mı giydirdi?" sorusuna/geyiğine muhatab eder.
  • birbirlerini kaybederlerse daha kolay bulmak icin
  • üniforma giydiren her kurumun verdiği karardır.
  • bu aktiviteyi yapan baba/oğul'lar gördüğüm olmadı değildir.
hesabın var mı? giriş yap