şükela:  tümü | bugün
 • "efendim devletin şakır şakır para ödediği görülmemiştir, devlet isterse sittin senede öder onu da taksit taksit öder" şeklinde pardon repliğini hatırlatan durum.
 • el konulmadı da, borç alındı, o da olumlu. vatandaş reyizine borç versin, yarın bir gün öder meraklanmayın.

  ciddi konudur, bir khk'ya bakar, ne olduğunu anlamazsın.
 • 1 ay önce söyleseler inanmazdım, ama bugün bir kaç saat önce meraktan acaba batan banka olur mu diye düşünüp borsadaki hisselere baktım. malum bu işleri en iyi borsacılar bilir, durumu kötü, pozisyonu zorda banka varsa o piyasada biliniyordur, hemen hisseleri düşmüştür diye.

  bankacılık indeksi düşmüş zaten. çoğu bankada düşüş var, çünkü. ama sanki bazıları endeksle paralelken başka bazıları daha bi düşmüş gibi. bir tanesi de tam tersine krizin ortasında zıplamış yükselmiş. sonra gene o da düşmüş, ama hala kriz öncesinden iyi durumda hissesi. o da piyasaya yeni giren çin bankası elbette.
 • tırnağımla kazıyarak kazandığım, araba almayıp biriktirdim 3-5 paraya mı? kan çıkar söyliyim.
 • bankalardaki paralara el koyma işini aslında şöyle yapıyorlar. herkese zorunlu bes uygulaması getiriyorlar ve böylece maaştan zorunlu bir kesinti oluyor, bundan da çıkamıyorsunuz. sonra bunu zaten türkiye valık fonuna aktarmayı düşünüyorlar sanırım. böyle yazılar çıktı, bir örneği şurada.

  http://sosyal.hurriyet.com.tr/…-finansmani_40179187

  dolayısıyla bankadaki paramıza görünüşte dokunulmayacak, ama aslında kaynaktan kesilip devlete aktarılacak.