• prof. dr. canan efendigil karatay'ın sağlıklı beslenme üzerine yazdığı ve nihayet raflardaki yerini bulmuş olan kitabı.

  arka kapak yazısı şu şekilde;

  "bu kitap, klasik bir diyet kitabı değil. 'kibrit kutusu', 'iki yemek kaşığı' gibi anlamsız ölçülerle insanları strese sokmuyor. karatay diyeti bir yaşam biçimi. yıllardır pazarlanan beslenme balonlarını patlatıyor, doğru beslenmenin ne demek olduğunu anlatıyor.

  beslenme ile hücresel/hormonsal fonksiyon bozuklukları arasındaki yakın ilişkiye odaklanan prof. dr. canan efendigil karatay, kilo vermenin abc'sini öğretiyor, hiç zorlanmadan zayıflamanın ve zayıf kalmanın sırrını açıklıyor.

  hepimiz yıllardır içinden çıkılamayan kısır döngüden, yani kilo verip geri alma korkusundan da kurtarıyor! üstelik sürprizleri var. onun sisteminde kalori hesabı ya da diyet ürünlerin peşinden koşmak yok! et, balık, süt, peynir, yoğurt, yumurta, tereyağı, bakliyat, turşu, sebze, meyve ve kuruyemişler serbest...

  kilo vermek ve verdiğiniz kiloda kalmak istiyorsanız; kilo verirken halsizlik, bitkinlik, isteksizlik ve yorgunluk hissetmeden, mutlu ve enerjik bir şekilde yaşamayı arzuluyorsanız; unutkanlık şikayetlerinden kurtulmayı, düşüncelerinizin berraklaşmasını ve yaptığınız işe kolaylıkla konsantre olmayı hedefliyorsanız bu kitap tam size göre..."
 • az önce tv'de doktor hanımı dinleyip ikna olduğum beslenme şekli. kafamı kurcalayan bir çok şeye ve neden kilo veremediğime yanıt buldum. diyetisyenlerin pabucunu dama atabilir.
 • bugünkü hürriyette "bildiğiniz bütün diyetleri unutun" başlığıyla yayınlanan röportajın konusu. http://www.hurriyet.com.tr/…at/17705862.asp?gid=245
  ötekiler tutmadı bi de bunu deneyelim bakalım.
 • daha once ahkam kesilen diger diyetlerden farkini iki hafta icerisinde rahatlikla anlayabileceginiz beslenme sekli.
  0,11 ton olan agirligimin 2 haftada 0,105 ton olmasini saglamistir. bu sure boyunca seker, ekmek, tatli, pirinc ve patates yenilmemis fakat haftada 1 gun 1 dilim pasta keyfi yasanmistir.
 • canan efendigil karatay'ın kurulmasında önemli rol oynadığı istanbul bilim üniversitesi beslenme ve diyetetik bölümünün onaylamadığı hatta derslerinde alay konusu olan diyettir.
 • (bkz: #23716476)
 • yaklaşık olarak ikinci ayında sekizinci baskısına girmiş ve kitap evlerinin çok satanlar listelerinde epeği bir süredir ilk beşlerde olan kitap.
 • yazarının gazetelerde çıkan diyetleri kendi yemek alışkanlıklarımıza uymadığını belirterek ver yansın ettiği, ki büyük ölçüde katıldığımı söylemeliyim, fakat yemek alışkanlığımızda çok önemli bir yeri olan ekmeği, bir de her türlüsünü, tamamen kesmemizi önerdiği bir garip diyet kitabı. hadi diyelim tamam karbonhidratları kestiniz, burada karşınıza bir başka sorun çıkıyor. bu diyet ölümüne pahalı.geçen bir karikatür görmüştüm.organik yiyeceklere para yetiştirmekten kanser olmuşsunuz vs. gibi bir espri vardı. yemin ediyorum böyle bir olay. eğer bu diyeti yaparsanız,bütçenizin yeteceğinden emin olun.niye mi? çünkü hocamız en ucuza yiyebileceğimiz protein kaynağı olan tavuğun bile marketlerden alınmamasını rica ediyor ve ekliyor lütfen serbest dolaşan köy tavuğu alın.ulan ben nerde bulacağım serbest dolaşan köy tavuğunu.sanki hepimiz kasaba da yaşıyoruz amk. hayatınızda harcayabileceğiniz en boş 10 lira.kesinlikle tavsiye ederim.illa protein diyeti ile zayıflamak istiyorsanız gidin dukan diyetini okuyun.

  zöge: eksiledikçe bir şey değişiyor. gerçekten.biraz daha eksile.