şükela:  tümü | bugün
  • her gün bir otelde kalınsa daha hesaplı olacaktır.

hem yemek masrafı fiyata dahil olur hem de yol masrafı daha az olur.

karavanın 500 tl günlük ücretinin üzerine yemek ve yakıt masrafını ekleyince bazı günler 1000 tl illa ki aşılacaktır.
  • olayı sadece maddi olarak farklı alternatiflerle karşılaştırmak nasıl bir düz mantıktır yahu.

adamın derdi otel, yemek, yatak olsa herhalde otelde kalmayı akıl edebilirdi.

karavanda tatil yapmak bir alternatif değil bir tercihtir.

her tercihin bir maddi karşılığı vardır.

ayrıca bugün eli yüzü düzgün bir karavan 50 bin liradan başlar. daha bunun vergisi algısı bakımı var.

eyyorlamam bu kadar.
  • deliliktir.
    30 gün çalışarak karavan aldım ve içinde yaşamaya başladım. yaklaşık iki aydır hayatıma bu şekilde devam ediyorum.
    türkiye'de doğayı sevmek, doğaya dönmek bile zor.
  • karavan sahiplerinin sadece, o parayı verecek dizi film setlerine kiralamak istemelerindendir.
    değeri 5000 bin olan binanın bankalara 10000 bine kiralanması gibi.
  • güney karavan : günlük 350 tl.daha uygun.ama en az 1 hafta veriyorlar.
  • 80-100 bin liralık arabayı günlük 100-150 liraya kiralayabilirken 50 bin liralık karavanın günlük 500 liraya kiralanması normaldir. çünkü onun vergisi var. bildiğiniz gibi ülkemizde binek araçlar vergiden muaf ve bakım yapılmasına da gerek yok. maintenance free.
  • bodrum'da lahmacunun elli lira olması gibi bir şeydir.
  • ayda en az 40-50 bin tl para yapanlar olayı maddi olarak farklı alternatiflerle karşılaştırmayı düz mantık olarak görürler.

ne diyeyim? haklılar.

ayda en az 30 bin tl karavana masraf yapmak onlar için sorun değil.
  • artık yaklaşık olarak 1000 liradır ve işin ilginç tarafı sitelerden takip ettiğim kadarı ile tamamı rezerve edilmiş, çok az alternatif var. insanı otellerin sıkıcılığına ve sağlıksız yemeklerine esir etmektir bu.