şükela:  tümü | bugün
  • başucu sayfamız periyodik olarak okuyup ,yazıp - çizip projelendirdiğimiz hayalimiz.

çocukken yaz geceleri , bahçede duran çok az kullanılan emektar karavanımızda gecelediğimiz yaşlarımızdan bugüne taşıdığımız duygusal yaşam planımız.
    ...
  • temizlikten ve konfordan çok bu konuda en önemli etken maddiyat ve geçim konusudur. bir kere bu olayı verimli hale getirmek için sabit bir işten çok diğer gelir türlerine sahip olmanız lazım. koca karavanı senede iki hafta bilemedin bir ay için alıp bağlamaya gerek yok. her türlü sıkıntıya katlanılır , karavanda yaşayacak kız da bulabilirsiniz ama ilk önce çalışma harici sabit bir gelir elde etmeniz lazım. gayri menkul- menkul geliri olabilir misal. öğretmenler gibi senenin bilmem kaç günü tatil yapıyorsanız bu şekilde de olur.

biz de lüks olan bu yaşayış tarzı genelde yabancı filmlerde fakir hayatı olarak gösteriliyor ;

- hey thomas , kendine gel ve hayatını düzene sok artık. kırk yaşına geldin ve karavanda yaşıyorsun.
  • into the wild izledikten sonra gaza gelmişliğim vardır
  • yaşam çizgimin kesinlikle bir kısmında bulaşmak istediğim yaşam şekli. senelerdir kamplarda,yollarda birçok karavan tutkunuyla tanıştım. bazıları hayatının tamamını o güzel araca sığdırmıştı bazıları ise senenin 7-8 ayında karavanıyla gezip geri kalan sürede çalışmayı ya da yerleşik yaşama geçmeyi tercih etmişti.

kişi hayat şartlarına göre nasıl bir yol çizerse çizsin mutluluğa erişebilecek yolu bulabiliyor yani. tabii ki bu insanlarla tanıştıkça karavanda neler lazım olur, sıkıntıları nelerdir, artıları nelerdir gibi konularda fikirlerim daha bütünleşik bir hal aldı. kendilerinden birçok incelik de öğrendim. elimde boş bir araç olsa bütün malzemelerini temin ederek yapabilecek boyuta ulaştım.

bu şekilde bir yaşantı devam ettirmek için maddi planlarımı da oluşturdum. dünya ya da türkiye finansal piyasalarında işlem yaparak ihtiyacım olan geliri sağlayabiliyorum. bunun için lazım olan ise sadece internet ve bilgisayar. günümüzde ise bunlara ulaşmak zor olmadığı için karavanda yaşama hayali biraz gerçekliğe yakınsıyor.

kim bilir belki sevdalılarıyla yollarda bir gün karşılaşırız.
  • mobil yaşam biçimleri hep keyifli gelmiştir bana .fonksiyonel bir karavan fiziksel ihtiyaçlarınızı cok rahat karsilar.yilin alti ayi calistiktan sonra taslaktan ibaret olan karavanimla, yilin geri kalan alti ayini seyahat ederek gecirebilmek gibi utopyalarim var, evet .
  • herkesin hayalini kurduğu,kimsenin cesaret edemediği olaylardan biri.
    böyle şeylere zaafım var.
  • dsmart kanallarından bir tanesinde karavanlı bir programa denk gelmiştim geçen. adamlar ne biçim karavanlar yapıyorlar. öyle karavan olsun ben de yaşarım ömür boyu. türkiye'de olmaz diye düşünüyorum ben. güvenlik endişesi var bir kere. öldürüp bir de üstüne sikebilirler affedersin. karavanda yaşam işi baya para gerektiriyor araştırdığım kadarıyla. hayali bile hoş..
  • yaklasik 2 yillik aradan sorna tekrar bir adet karavan alarak icinde yasamaya basliyorum bu gunlerde.
    yol arkadasi konusunda da acik teklif sunuyorum, mazot parasini paylasmak karsiliginda planlarimizin, programlarimizin uyustugu insanlar dahil olabilir.
    italya'da yasiyorum ama baharin gelmesiyle beraber yunanistan'dan portekiz'e kadar gidip, portekiz'de uzun bir sure kalma niyetim var. dahil olmak isteyenler, muhabbet etmek isteyenler, selam etmek isteyenler hic cekinmeden yesillendirebilir.
  • bi gün yapicam bunu. ama su konforda bi karavanda: http://mobil.hurriyet.com.tr/galeri-40116780#p=1
  • karavanda yaşama geni diye birşey var