şükela:  tümü | bugün
 • into the wild izledikten sonra gaza gelmişliğim vardır
 • yaşam çizgimin kesinlikle bir kısmında bulaşmak istediğim yaşam şekli. senelerdir kamplarda,yollarda birçok karavan tutkunuyla tanıştım. bazıları hayatının tamamını o güzel araca sığdırmıştı bazıları ise senenin 7-8 ayında karavanıyla gezip geri kalan sürede çalışmayı ya da yerleşik yaşama geçmeyi tercih etmişti.

  kişi hayat şartlarına göre nasıl bir yol çizerse çizsin mutluluğa erişebilecek yolu bulabiliyor yani. tabii ki bu insanlarla tanıştıkça karavanda neler lazım olur, sıkıntıları nelerdir, artıları nelerdir gibi konularda fikirlerim daha bütünleşik bir hal aldı. kendilerinden birçok incelik de öğrendim. elimde boş bir araç olsa bütün malzemelerini temin ederek yapabilecek boyuta ulaştım.

  bu şekilde bir yaşantı devam ettirmek için maddi planlarımı da oluşturdum. dünya ya da türkiye finansal piyasalarında işlem yaparak ihtiyacım olan geliri sağlayabiliyorum. bunun için lazım olan ise sadece internet ve bilgisayar. günümüzde ise bunlara ulaşmak zor olmadığı için karavanda yaşama hayali biraz gerçekliğe yakınsıyor.

  kim bilir belki sevdalılarıyla yollarda bir gün karşılaşırız.
 • mobil yaşam biçimleri hep keyifli gelmiştir bana .fonksiyonel bir karavan fiziksel ihtiyaçlarınızı cok rahat karsilar.yilin alti ayi calistiktan sonra taslaktan ibaret olan karavanimla, yilin geri kalan alti ayini seyahat ederek gecirebilmek gibi utopyalarim var, evet .
 • herkesin hayalini kurduğu,kimsenin cesaret edemediği olaylardan biri.
  böyle şeylere zaafım var.
 • dsmart kanallarından bir tanesinde karavanlı bir programa denk gelmiştim geçen. adamlar ne biçim karavanlar yapıyorlar. öyle karavan olsun ben de yaşarım ömür boyu. türkiye'de olmaz diye düşünüyorum ben. güvenlik endişesi var bir kere. öldürüp bir de üstüne sikebilirler affedersin. karavanda yaşam işi baya para gerektiriyor araştırdığım kadarıyla. hayali bile hoş..
 • yaklasik 2 yillik aradan sorna tekrar bir adet karavan alarak icinde yasamaya basliyorum bu gunlerde.
  yol arkadasi konusunda da acik teklif sunuyorum, mazot parasini paylasmak karsiliginda planlarimizin, programlarimizin uyustugu insanlar dahil olabilir.
  italya'da yasiyorum ama baharin gelmesiyle beraber yunanistan'dan portekiz'e kadar gidip, portekiz'de uzun bir sure kalma niyetim var. dahil olmak isteyenler, muhabbet etmek isteyenler, selam etmek isteyenler hic cekinmeden yesillendirebilir.
 • bi gün yapicam bunu. ama su konforda bi karavanda: http://mobil.hurriyet.com.tr/galeri-40116780#p=1
 • karavanda yaşama geni diye birşey var
 • bu gece, şu dakikaya kadar kendime yüksek sesle söylemediğim ahlarımdan biridir. arkasına bir de motosiklet taşıma aparatı lazımdır ki hayat bayram olsun tam anlamıyla.
  tamı tamına 1647,9 gün sonra bu hayalimi gerçekleştirmiş olmak istiyorum. o güne kadar azalarak bitecek, bugüne kadar aldığım en büyük riskin maddi yükümlülüğü. o güne kadar dilime vuran vurmayan ve gönlümden geçen her şeyi adım adım olduracağım.
  (bkz: #66199158)
  kopuk uçurtma olacak adı karavanımın. arkasında motosiklet için taşıma aparatı olacak, uçan balonlar asacağım park ettiğim yerlerde, o balonların havaları inene kadar orada kalacağım.
  geçtiğim tüm sokakların tüm sokak hayvanları sorumluluğumda olacak. eriştiğim tüm açlarla ekmeğimi, evsizlerle külüstürümün çatısını paylaşacağım.
  böylelikle geze geze belki de umutsuzluktan, kötülükten ve sevgisizlikten arınacağım.
  insanlıktan çıkarak insanın özüne varacağım.
  biliyorum o motokaravan benim son misyonum olacak. sonrası iyilik güzellik
 • kafayı yemiş inşaat sektörünün insanı ittiği son nokta olacaktır.

  ufacık evlere istenilen paralar korkunç bir hal aldı. artık ciddi ciddi düşünüyorum bu yaşam tarzını.
  umarım o beton yapılar götünüzde patlar.
hesabın var mı? giriş yap