şükela:  tümü | bugün soru sor
  • takip edilesi youtube kanalları

bu kanala verdiğim linkteki video ile rastladım. önceleri yalnızca tekil bir kitap üzerinden videolar yayınlarken, konseptleri bu video itibariye iki adamın edebiyat ve felsefe alanında konuşmaları üzerine evrilecek gibi görünüyor. üslup, diksiyon ve önerilerine bayıldım. kaliteli kanal arayanlara tavsiye edilir.
  • şiir kitabı tavsiyeleri videosu da bulunan youtube kanalı:
    https://www.youtube.com/watch?v=_rxodwy5pvg

videonun altında yer alan yorumlarda "karavanda mı yaşıyorsunuz?" sorusuna şu şekilde cevap vermişler: "karavandaki adam özünde salt bir karavanı olan birinden daha fazlasını ifade ediyor. en azından bizler ona böyle bir anlam yüklüyoruz. içinde bulunduğumuz sanat ve düşünce anlayışını, sabit konumda tutmaktan ziyade tıpkı karavanıyla dünyayı gezen biri gibi birçok açıyla zenginleştirmek istiyoruz. karavan bu yönde belki de bizim tecrübelerimizi, duygularımızı ve düşüncelerimizi taşıyan bir motif. fiziksel bir karavandan bahsediyorsak, şu an için yok. ama gelecekte olacağını hatta çekim mekânlarımızdan birini oluşturacağını düşünüyoruz. şimdilik böyle, sevgilerle... :)?"
  • kitaplar hakkında videolar barındıran bir youtube kanalı. yeni keşfettim ama sanırım eren ve hakan adında iki farklı genç yer alıyor kamera önünde. videolarının altındaki yorumlarda da sürekli vurgulandığı gibi ikisinin de imrendirici bir ses tonu ve diksiyonu var.
  • kaliteli bir formatı olan kanal.

yalnız sunum ve sohbetler biraz resmi gibi geliyor bana. işlerine verdiği önemden kaynaklıdır belki. ancak hakkını veriyorlar yaptığı işin.
  • hakan isimli arkadaş yüzünden videolarını izleyemediğim youtube kanalı.
    bu kadar kasıntı olmaya, bu kadar jest ve mimik hareketlerine, sürekli yandan/alttan bakış atmaya, karizmatik konuşacağım diye ağzını sürekli büzmesine (kasıtlı yapıldığı ya da sonradan kasıtlı olarak kazanılmış bir hareket olduğu çok belli bu ağız hareketinin, yoksa adamın varsayılan haline laf edecek değiliz) gerek yok. onun yerine samimi bir şekilde kitap videoları çekse daha güzel olur.
    videoların tanıtım kapaklarında bile şekil şekil pozlar veriyor.
    benim adıma takip edilesi bir kanal olma potansiyeline sahipken, sırf bu sebeplerden dolayı takip etmiyorum kendilerini. ha eminim onlar da ben takip etmiyorum diye kahroluyorlardır.

edit: imla.