şükela:  tümü | bugün
 • sözü ve müziği eyüp ercan sezer'e ait gülay'ın son albümü adı yok da yer alan şarkı, türkü...
  albüm kapağında kara yazı olarak değil karayazi olarak yazılmış...

  alnıma yazdığın öyle yazı ki
  silmeye gücüm yetmiyor tanrım
  verdiğin sevda öyle sevda ki
  çekmeye gücüm yetmiyor tanrım

  madem onu bana sev diye verdin
  madem bu derdi çek diye verdin
  ölesiye sevdim, neden ayırdın
  ayrılık yazacaktın niye sevdirdin tanrım...

  bağrıma yaktığın öyle ateş ki
  sönmeye gücüm yetmiyor tanrım
  çektiğim ızdırap öyle acı ki
  ölmeye gücüm yetmiyor tanrım...
 • gülay şarkısı...
  insanın içini eriten bir nakarata sahip olması bir yana, gülay'ın buğulu sesinin de şarkının büyüsüne katkısı büyüktür.
 • gülay'ın sesine çok yakışmış bir ağıt, tanrı'ya feryat.
 • adana kaynaklı, iki aylık bir edebiyat dergisi.

  http://dergilik.blogspot.com/…kara-yaz-dergisi.html
 • adana kaynaklı ancak yerel olmayan dergi. karahan ortaklığıyla şiir kitapları yayınlamakta. bunlardan ilki osman erkan - diltozu, ikincisi ersun çıplak - eksik emanet, sonuncusu salim nacar - aralık. dergiyi çıkaranlardan cuma duymaz'ın kitabı sırada bekliyor. taşra dergilerinin yüzaklarından. diyeceğini diyen, yapacağını yapan dergi.
 • yerli halkın tamamının kürt olduğu, 2450 rakımı ile türkiye'nin en yüksek ikinci yerleşim birimi. tek caddesi var. sular yağmur yağdığında saf çamur akıyor. bu dönemde dışarıdan çay içmeyi ve içerisinde yıkanması gereken şeylerin olduğu yemek yemeyi tavsiye etmem. gözümle görmedim ama ilçenin tek arıtma sisteminin iki büyükçe taş olduğunu söylediler. gelen su direk şebekeye pompalanıyormuş. bazen suyun gittiği ve uzunca süre gelmediği oluyormuş ama bana denk gelmedi hiç. genel olarak aradığınız çoğu şeyi rahatlıkla bulabiliyorsunuz. kuru temizlemeci bile var iki tane. pahalı memleket fakat erzurum merkezde olan ilginç esnaf tavırları yok. köylerine göre yüksekte olduğundan kışları daha sert. öğretmenseniz yakın köyleri yazıp okul lojmanı varsa orada kalmanız merkezde çalışmaktan daha mantıklı. erzurumdan saat başı araba olmasına rağmen erzuruma öğle saatlerine kadar araba var. bira rakı vesaire satan yerler var ve içenlere kimse karışmıyor etmiyor. sigara yasağı diye birşey yok buralarda. tüm lokantalarda, kahvehanelerde, pastanelerde sigara içilebiliyor. geceleri köpekler problem oluyor. mümkünse hava karardığında dışarı çıkmayın. karlı günlerde bazen kurtla karşılaşma riskinizi bile var. bol bol karga var. soğuk, çok soğuk bir yer. buraların soğuğu için ayrı kelime bulmak lazım.
 • erzurumun bu ilçesinde 2009 il genel meclisi sonuçları aşağıdaki gibidir. şimdi diyeceksiniz ki; "bu bilgi gerçek hayatta ne işimize yarayacak ?" "hani ola ki birileri götünden sallamanın en güzel örneğini verirse ona kapak yapabilirsiniz" diye bir cevabı var bunun..

  dtp
  54.697

  ak parti
  23.176

  sp
  8.588

  dsp
  5.846

  chp
  3.984

  edit: sayılar yüzdeliktir.
 • 13. sayısı yine dolu dolu raflarda yerini almıştır. dolu dolu olan raf değil dergi tabii.
 • iki anlama gelebilen kelime. kar-ayazı, kara-yazı. her ikisi de erzurum'un ilçesini tarif etmekte yetersiz kalıyor.
 • garip bir erzurum ilçesi. dereler filan var. temmuzda dağlarında buzullar erimemiş olabiliyor. he bir de türkiyedeki en soğuk ve ikinci en yüksek yerlşeim birimi. (2500 rakım)

  jandarması, emniyeti var, artis mi artis kaymakamı var.