şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: kara yılan)
 • eylül döneminde atv'de yayınlanması planlanan tomris giritlioğlu'na ait yeni bir dönem projesi. dizinin jönü bülent inal. hatırla sevgili devam ettiğine göre, bu dizide büyük ihtimalle "kırık kanatlar" oyuncularından bir veya birkaçı olacaktır, sanırım. misal, begüm birgören?
 • yakin bir zamanda a tv ekranlarinda yayina baslayacak dizi.. yonetmenligini taylan biraderler'in ustlendigi dizide bulent inal, begum birgoren, polat bilgin, gokhan bekletenler, engin akyurek ve ilker aksum rol aliyor. dizinin muziklerini de orient expressions hazirlamakta.. taylan kardeslerin bir western edasiyla cektigi yapim, turk televizyon tarihinin en buyuk butceli islerinden biri..
 • tanıtımları yanıltmıyorsa oldukca guzel bir görsel anlatıma da sahip olacağına inandığım dizi.
 • neredeyse yüz yıl öncesini anlatan bir dizide, esas oğlan ve esas kızın, son yılların modası olan isimlerin sonuna "ben" koyarak tanışması hayli ilginçtir.
 • an itibariyle şöyle bir repliğine kulak misafiri olduğum atv'nin yeni dizisi.

  - doktor shephard'ın düzenlediği bu davete senin de katılmak isteyeceğini düşündüm.

  bu duruma göre ya senaristler lost hastası, ya da lost'un beşinci sezonunda iki dizi bir şekilde birleşecek. ki ikisine de şaşırmam..

  (bkz: lost)
  (bkz: jack shephard)
 • an itibariyle şöyle bir repliğini duyduğum atv'nin yeni dizisi.

  -ben de ahmet muhtar gibi düşünüyorum.

  bu duruma göre ya senaristler sevgili dünürüm hastası, ya da sevgili dünürüm'ün ikinci sezonunda iki dizi bir şekilde birleşecek. ki ikisine de şaşırmam..

  (bkz: sevgili dünürüm)
  (bkz: ahmet muhtar)
 • bülent inal, nam ı diğer bıyıklı'nın yeni dizisi. dönem dizisi niteliğindedir. ayrıca kırık kanatlar ve kurşun yarası dizilerinden pek çok tanıdık yüzü barındırmaktadır bu dizi.
 • ilk bölüm itibariyle fena bir diziye benzemiyor, kurtuluş savaşı'nı anlatan bir dönem dizisi. gelecek için umut vaadediyor.
  ancak kurşun yarası'nı da andırmıyor değil, farkları biri ege'de yunan işgaline karşı yürütülen direnişi anlatıyordu, bu da güneydoğu'da ingiliz-fransız işgaline karşı yürütülen direnişi anlatıyor.
  yine de tomris giritlioğlu'nun imzası yeteri kadar güven veriyor dizinin ilerisi için.
 • başrollerdeki bey oğlumuzla hanım kızımızın, "mehmet ben", "elvan ben" diye tanıştıkları dizidir. gizli toplantıda konuşanların kullandıkları sözcükler pek bir avangart görünmektedir. yine de başlangıçta olur böyle şeyler denilesi, avans verilesi dizidir. eli yüzü düzgün görünmektedir.

  hatırlatmak gibi olmasın, dizinin bir yerinde karayılan'ı ruhi su'nun sesinden dinlemek pek güzel olabilir.

  hatırlatmak gibi olsun, mevzubahis türküye kıraç'ın diskografisinde değil de ruhi su' nun seferberlik türküleri ve kuvayı milliye destani albümünde rastlamakta fayda bulunmaktadır.