şükela:  tümü | bugün
 • pirates of the caribbean isimli filmin turkce adi.
 • içlerinde en meşhurları henry morgan olan meslek grubu...
 • bozuk radyodan gelen sesin yükselip alçalması gibi,doluluk ve heyecan konusunda filmlerinin hicbirinin birbirini tutmadıgı bir yükselip bir alçaldığı seridir.
 • müzikleri ile gönüllerde taht kuran, hayal gücümüzün üzerine büyük etkisi olan film
 • serinin en sevdiğim yanı dilidir şüphesiz. özgün bir dili var. korsan dili dedikleri olayı güzel kotarmışlar. arada o güzel tını ve komik cümleler için açar hala izlerim.
 • şimdiye kadar yayınlanan 4 filminide severek izledigim seridir. 4 te orlando bloom un olmaması hayal kırıklıgına ugratsada yinede güzeldi. yanlış anlaşılmiyacaksam bir dolandırıcı sever oldugumu belirtmek isterim öncelikle sıkıysa yakaldaki frank daha sonra olagan şüphelilerdeki sakat (degilmis meğersem) vb. diyelim iste bunlar benim düslerimin prensleri bunları neden anlatiyorum işte jack de bunlardan biride ondan güzel film güzel kurgu güzel oyunculuk hem 5 te orlandoda varmış
 • hakkında neden bu kadar az entry var diye şaşırdığım filmdir.
 • karayip korsanları türktür.

  filmlerde ve hikayelerde korsanlar hep kara bayraklı, milletsiz, anarşist bir kimlikle gösterilir. ama aslında bunların bir çoğu türk veya osmanlı denizcilerdi. hatta bunların bazıları adalarda ve amerika kıyılarında küçük devletçikler bile kurdular. ama hiç biri uzun ömürlü olmadığı için tarihe bile geçmedi.

  barbaros hayrettin paşa - filmde, captain hector barbossa oluyor.
  jack sparrow'un asıl ismi de yusuf reis'tir ve kendisi osmanlı vatandaşı bir berberi'dir.
 • yapımcılığını jerry bruckheimer'ın, yönetmenliğini gore verbinski'nin, senaristliğini ted elliot ve terry rossio'nun yaptığı bir macera filmi serisidir.johhny depp, orlando bloom , keira knightley. geoffrey rush gibi yetenekli oyuncuları barından harika bir seri. sıkıldıkça açıp izleyin yine aynı tadı verir .
 • en sevdiğim film serisidir.

  en sevdiğim replik hector'un, jack sparrow'a siyah incinin esir alınmasını anlattığı sahnede geçer.

  h- deniz birden köpürmeye başladı. siyah inci korkunç sesler çıkararak homurdanıyordu. her tahta, her delik, her çivi çatırdamaya başladı. gemi sanki hayat bulmuştu. kendi gemimiz bize düşman olmuştu. mürettabatı yılan gibi sıkıca sarmıştı. beni de bacağımdan kavramıştı. ama kollarım serbestti ve kılıcım elimdeydi. gemimim kaptanıyım ve kara sakal değilim. kaderimin efendisiyim, kara sakal gibi tutsak değilim. ve yapmam gerekeni yaptım. yaşamayı başardım.

  j- o halde pınarın peşinde değilsin?

  h- ne kral george umrumda, ne de sakat birine umut olacak taverna safsataları. ama kara sakalla karşılaşmak için sol kolumu verirdim.

  j- diğerini vermez misin?

  h- zehirli kılıcımı (karasakalın) kalbine saplamak için sağ kolumun kuvvetine ihtiyacım var.
hesabın var mı? giriş yap