şükela:  tümü | bugün
  • q anahtarlı veya q switch olarak bilinen nd:yag lazer ile gerçekleştirilen, uygulama öncesinde uygulanacak yüzeye sürülen karbon solisyonu ile cildin lazerin uyguladığı enerji ile uyarılmasını ve ölü derinin atılmasını sağlar. genelde cilt yenileme, akne tedavisi, geniş gözeneklerin tedavisi, cilt sebum dengesinin sağlanması ve antiaging tedavilerinde kullanılır.
  • bu aralar pek meşhur olan peeling. geri kalır mıyım? ben de yaptırdım.

    uygulama sonrası kısaca muhteşem bir yüzle karşılaşılacağı vaad ediliyor. öyle çok büyük değişiklik değil ama güzel bir canlılık geliyor yüze, fakat asıl etkisini göstermesi için 10 seans gidilmesi gerekiyormuş. çok gerekli mi, tabii ki hayır. merakıma yenik düşüp iki kere yaptırdım fakat seansların ücretleri epey tuzlu. ocağıma incir ağacı dikeceğinden zirvede bırakmak istiyorum.
  • 3 seans gitmis biri olarak en iyi yönü cilt parlakligidir ama 2 hafta sonrasinda yüzünüz eski halini aliyor. bunun disinda standart cilt bakiminin bir tık üstü denilebilir.

    bir de lazerle yuzunuzden gecilirken "suratimda lazerle patlıcan mı közlüyorsunuz!" diyerek estetisyene kahkahalı error verdirmisligim var ama resmen öyle bi koku!
  • q switched nd:yag lazer ile yüze karbon kremi (bildiğiniz kömür) tatbik edilmesini müteakip yapılan bir lazer uygulamasıdır. lokal anestezi olmadan uygulanabilen, ağrısız ve 10 dakika süren bir uygulamadır. en sık kullanım amacı mevcut geniş gözeneklerin daraltılmasıdır, bunun haricinde cilt bakımının bir tık üstü olarak da kullanılabilir. leke tedavisi yapmaz.
  • karbon peeling yaptıranlar bana ulaşabilirler mi acaba?