şükela:  tümü | bugün
  • 2 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat eklenerek hazırlanan vücudu alkali hale getirmeyi amaçlayan karışım. (bkz: alkali diyet)
  • ağız yaralarına ve varsa iltihaplara iyi gelir. tuzlu suyla gargaranın bir adım ötesi.
  • ağız yaralarına iyi gelmesinin yanı sıra, yutulması, geceden alkolü yüklenmiş bünyenin sabah saatlerinde kendine gelmesine yardımcıdır.
  • bebeklerin pisikleri icin onerilen zamazingo. ancak anneler dikkat; sureceginize benim canim annem gibi bebeginize icirmeyiniz. hos oldurmeyen sey kuvvetlendiriyor ama yine de evde kendi cocugunuz uzerinde denemeyin bence.
  • mucize ilacım. iki kere test edip onayladım, mide bulantısını anında kesiyor. ne mide ilaçları denedi bu biçare de fayda etmedi, bundan böyle benim sadık yarim karbonattır.

edit: birkaç damla limonla köpürtüp yarım çay bardağı su ekleyerek servis ediniz.
  • vücudun alkali hale getirerek çok tehlikeli pek çok hastalıktan kurtulmayı sağladığını öğrendiğim sudur. bizzat test edeceğim..
  • cr gazi icin normal su ile bol bol yikamak yeterliyken bir diger ajan olan cs gazi icin alkalinitesi yuksek cozucu gerektiginden, ve bu amacla evde yapimi en kolay cozelti olan "biber gazi cozucusu".

15-30 sn arasinda adamin gozlerini gaz yememis hale getirir. cildinize ve (varsa) biyik/sakallariniza surerseniz bir nebze nefes alimini da rahatlatir.
    ama goz icin en ideal cozumdur.

ekleme: limon tamamen sehir efsanesi. eger ise yariyorsa da muhtemelen placebo etkisidir.
  • karbon su ismiyle direnenlerin resmi içeceği olarak raflardaki yerini almış. hiç kullanmadım. deneyenler daha sağlıklı bilgi verebilir.

https://www.facebook.com/…7&type=1&relevant_count=1
  • kansere dahi iyi geldiğine dair söylemler var. araştırınca reflüden mantara, kanserden yaralara her şeye iyi geliyor deniyor. bilmiyorum belki de denemek gerek..
  • iki gündür içtiğim karışım. lezzeti biraz buruk ama alışılır. çok fazla kaynaktan bunun mucizeler yarattığını duydum. 1 yıl sonra değişimleri yazarım. şifa niyetine bakalım hayırlısı.
    kullanım sonu değerlendirmem: işe yaramadı. en azından hissedilen farklılık yok. kullanmayı bıraktım.