şükela:  tümü | bugün
  • menusundeki ilginc yemeklerle olsun, ismiyle olsun buram buram polonyalı havası kokan polonezkoyde dogayla iç içe acayip keyifli bir mekan. tahta masalarda yemek yiyebiliyorsunuz veya yastıkların uzerinde veya sezlonglarda yayabiliosunuz..karçma, polonya’da eski tarihi halk lokantası demekmis..krıha da kristina, kristian özel ismin kısaltılmışıymış..onu bosverin de gidin, götürün. yalnız fiyatları pek ucuz olmamakla beraber biraz çok bilmiş garsonları var..
    guzeller guzeli manzarası icin ise buyrun burdan yakin:

    http://www.karcmakriha.com/…/resim_galerisi/rg6.jpg
  • polonezköy'ün girişinde yer alan, mekan, manzara ve servis kalitesi açısından benden on üzerinden on alan yer. hele bir karçma böreği var ki 8 porsiyon yiyin, başka bir şey yemenize gerek yok. o kadar yani. bunun yanında bilumum başka iştah açıcı ve ara sıcaklar, makarna çeşitleri ve et yemekleri var. yok "ben sadece ızgara et yemeye geldim" diyorsanız sanırım yanlış yerdesiniz, ya da bize öyle denk geldi bilemeyeceğim.
  • bir hafta sonu kahvaltıya gittiğimiz, peynirleri kötü, ekmeğe sürelim diye getirdikleri çikolata o kadar kötü ki bim'den alıp yiyecekleriniz bile nutella gibi kalır yanında.. yağı boğazınıza yapışıyor ve pis bir tat bırakıyor.
    bunu yaşadığımız halde belamızı arıyormuş gibi geçen pazar günü akşamüzeri yürüyüş sonrası bir kahve içelim diye gittiğimiz, bir görevli tarafından kapıda karşılandığımız, arabamızı park edip içeri girip oturup kahvelerimizi söyledikten sonra "kafe servisimiz yok, sadece yemek" denilerek kovulduğumuz, kahvaltı dışında sinek avlayan, o güzelim yerin ne kadar kötü işletilebileceğini bilemediğimiz, işletmesi acilen değişmesi gereken mekan.