*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • konya'da esnafın yaptığı kardan adam sabah saatlerinde parçalanmış olarak bulundu. güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen esnaf, yanlarında çocuk bulunan bir çiftin kardan adamı tekme ve yumrukla parçaladığını gördü.
  haber
 • insanoğlu ne garip. insan şeklinde ama cansız olmasına rağmen karşısındakine saldırı içgüdüsü var. bir kardan adama şiddet uygulayandan karakter tespiti yapılabilir mi? belki çocuğunu eğlendirmek istedi. belki stres atmak istedi. fakat şunu da düşünebilirdi ''birisi güzel bir şey yapmış. bu güzelliği diğer insanlar da görsün, zarar vermeyeyim.''

  kanaatimce basit ve zararsız görünen eylemler altında büyük psikolojik bozukluklar yatıyor. bu da onlardan biri olabilir.

  bir zamanlar birini tanıdım. kar yağdığında cebine havuç ve zeytin alıp dışarı çıkan. ne yapıyorsun sen dediğimde "kardan adam görürsek yüz yaparız" dedi. işte küçük, basit görünen her eylem ve sözün altında kişiliğinizi açığa çıkaran, insanlığımızı gösteren şeyler yatıyor.

  bu entry'e onlarca mesajda
  "burası konya"
  "humanist misin"
  "biz anadoluda böyle yaparız" diyenler oldu.

  anadolu'da doğmak incelikten uzak olacağımız anlamına gelmez. aynı, her incelik gösterildiğinde de humanist olmadığımız gibi.
 • iyi yapmışlar kardan adamı yap dükkânın önüne yada bahçene, yolun içinde kardan adamın işi ne. .
 • kacma kismi yarmistir.
  olm, suc islemediniz, alt tarafi kardan adami yiktiniz.*
 • ne bekliyorsunuz? bu insanların sevimli bir şekilde kardan adamla fotoğraf çekip eğlenmesini mi?

  (bkz: konya)
 • gülümseten videodur.

  gece vakti soğukta çoluk çocukla eve gelirken dikilmiş kardan adam görüyorsun, geyik olsun diye vurup yıkıyorsun, sonra da kimseler görmesin diye koşarak /kaçarak uzaklaşıyorsun. aslında sevimli bir atraksiyon lan. hayatımda yapmadım ama denk gelse yapabilirdim yani. hayır alt tarafı kardan adam lan! iki güne kalmadan eriyip gidecek zaten!

  insanlar kardan adam yıkmayı da memlekete, siyasete nasıl bağlayabiliyor asıl onu anlayamıyorum !

  dininiz imanınız, siyaset, hemşericilik, ayrımcılık olmasın gencolar ! rahat olun azıcık, hayata eğlenceli taraflarından da bakmayı da bir deneyiverin bir zahmet!

  (bkz: get a life)