şükela:  tümü | bugün
  • okuldan bir arkadaşım burada çalışıyor. sayesinde fabrikasını gezdim. gördüğüm en ciddi tesislerden biri. bal dök yala derler ya, onun canlı hali.

bu gibi fabrikalarda genellikle sanayi tipi ürün çıkar. burada da üretimden ambalajına kadar bir otomasyon var. bu kadar otomasyonun olduğu yerde hani bu pastane tipi kestane şekeri tadı gelmez diyordum (çok da sevmem kestane şekerini) ama beni yanılttılar. hani tazeliği falan bir yana, çok lezzetli bir kestane şekeri yedim. sanırım bundan sonra tercihim olacaklar.

işten az çok anlayan biri olarak takdir ediyorum kendilerini. "kestane pastası" da harika.
  • birleşik arap emirlikleri'nde satılmaya başlanan tatlı markası.
  • diğer şekerlemecilerle arasında lezzet olarak ciddi kalite farkı olduğunu düşündüğüm, buna rağmen pek de bilinmeyen bursalı kestane şekeri imalatçısı firma.

lezzet olarak piyasadaki en iyi çikolata kaplı bütün kestane şekerini üretiyorlar bana göre. sanırım ürüne special kestane gibi birşey diyorlar. bugün için tane fiyatı 4 tl. mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

ayrıca istanbuldan izmire arabayla gidiyorsanız yol üzerinde sadece 2 tane satış mağazası mevcuttur. ilki özel şahsa ikincisi ise doğrudan markaya ait fabrika satış mağazasıdır. yıllardır bu yolu her kullandığımda durup alışveriş yaparım ikincisinden; ikramlarıyla yolumu şenlendirmiştir hep.
  • ciddi anlamda işini hakkıyla yapan marka. ben sürekli gider gelirim bursaya. dönüşte sipariş verenim çok olur. başka marka alırdım ama bir gün unuttum almayı. tam da ankara yolu üstünde bir yerleri var dağ başında. önce tereddüt etsem de girdim içeri. giriş o giriş, başka marka almıyorum. kestanenin tadını boğmadan, asla da çiğ bırakmadan yapıyorlar.