• --- spoiler ---
    doktor: hoşgeldin rahmi abi
    hasta: hoşbulduk, benim hanıma merhem vermişsin yatmadan önce rahminin ağzına sür diye, onu değiştirsek diyorum ağzımda yara yaptı.

şimdi bunu doktorun "rahmi abi" dediğini duymadan tekrar okuyun, çünkü ben izlerken o kısmı kaçırmış olmama rağmen ohaaa +18 espri diyerek güldüm. sonra anladım ki benim içim fesatmış, ya da senaristler alttan alttan aslında bunu demek istemiş. (bkz: 69)
    --- spoiler ---

bunu ikinci izlediğimde farkedip "haa adamın adı rahmi miymiş" dedikten sonra hanım bana dönüp, evet sen niye güldün ki bunu duymadıysan dediydi. öyle de bir anım var işte.

uzun süre sonra gelen edit:

dikkatli bir suserimizin * gözünden kaçmamış; bu espri meğersem ekşiden çakmaymış.
    (bkz: #5443462)
  • --- spoiler ---

pompacıydık peçeteci olduk. bilmeyen biri olsa neye yorar

--- spoiler ---

kahkaha attım. kahkaha. muhteşem dizi.
  • atlanmış ama boşanma davası sahnesinde, ali'nin karısının hırsızı güvenlik kameralarında -flashback- tespit ettiği tarih 17 aralık 2013'tür.
  • --- spoiler ---
    17.bölümde; metin'i gören emrah, elindeki tesisat borusunu açarak naber santino demiştir, bilindiği üzere godfather'daki santionun malafatı normalden çok büyüktür, santino'nun malafatı hakkındaki durum ise filmde değil, kitapta net olarak ifade edilmektedir.

--- spoiler ---
    bu sahneyi kim yazdıysa, kendisine hürmet ve selam ediyorum, büyüksün reyiz!
    edit: twit attım, durgun onay, çağlar yurt'u işaret etti, çağlar da çok efendi çocukmuş, ben yazdım falan demedi.
    (bkz: durgun onay)
    (bkz: çağlar yurt)
  • büyük hilmi'nin, "2002 yılından bu yana tek bir ölü yatırımım yok benim" diyerek ak parti ve ali ağaoğlu arasındaki ilişkiye sağlam yerleştirdiği dizidir.

(bkz: cuk)
  • şinasi yurtsever'in rolünün hakkını verdiği enfes bir dizi.

--- spoiler ---

filmin başlarında bi ara sadi'yi mi gördüm bana mı öyle geldi emin değilim.

hilmi: ben hiç dişçiye gitmedim. neden? çok sağlıklı dişlerim var. çünki zenginim, bakımlıyım, uzun yaşamam lazım. kanımı bile değiştiriyorum ben. hayat fakirlere güzel valla. hep bi macera, koşturmaca, adrenalin

muhasebeci: benim dişim ağrıyo da

hilmi: bak nasıl da havasını atıyo, biliyosun tabi içimin gittiğini. ah ulan fakirler.

--- spoiler ---
  • sevmek senede üç bölüm izlicem diye bütün yıl sherlock holmes'u beklemek gibidir.

olm adamlar resmen sevmenin en doğru tanımını yaptılar
  • ekmek olayı;

"bakkala ekmek almaya diye çıktı geri dönmedi" olaylarına gönderme. her boka mit kasılmasa güzel olacak.
  • selçuk aydemir'in işler güçler konusunda ahmet'in feride ısrarına benzer bir senaryo hatasıyla yoluna devam etmeye çalışan dizi. gayet yolunda giden diziyi neye çevirdiniz allah aşkına?

ya bu ali ihsan varol babası hesaplarına filan el koyduğu için fakirdi, barışmadı mı bu adam babasıyla? hadi barışmadı diyelim geçmişten onca bağlantısı olan adam şimdi kuryelik mi yapacak? babasının onca zorlamasına rağmen motor hayalinden vazgeçmeyen bu adam ne çabuk koyverdi kendini?

ya o murat cemcir'in saçma halleri? arkadaş bir an önce bitsin bu şükriye oyunu ya. özüne dönsün. saçma sapan durumlar.

şu motor davasına geri dönülse dizi rayına oturacak aslında. çevir şunu iki saniyede sezai'nin bulduğunun petrol olmadığı çıksın, oğuzhan eski fakir haline geri dönsün ki gülelim. biz istemiyoruz kardeşim bu kadar saçma sapan bir hikaye. dizi hayatın içindeki kadar saçmaydı üstüne olayı neden lise müsameresine, çghb piyeslerine çeviriyorsunuz.

bu hafta hayranları tarafından yine izlenecektir. hatta son bölümüne kadar yine izlenir. fakat aa bu dizi güzelmiş dur bir izleyeyim diye diziye başlayan seyirci yavaş yavaş kopar. sonra günün de değişir, saatin de.
  • --- spoiler ---

muhasebecinin 00.01'de tahsilata geldiği sahnede can verdim adeta.
    --- spoiler ---

not: muhasebeciyim.

ilgili sahne: https://youtu.be/rrfgkfuso9c?t=2099
hesabın var mı? giriş yap