şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir amaç uğrana birlik olan iki takım taraftarlarının birbirine taktıkları isimdir. bu tür birleşmeler pek uzun sürmez. genelde 1 veya 2 hafta sürer. bunun yanında bazı büyük takımlar 2. veya 3. lig takımlarına maddi destek sağlarlar, onlardan genç yetenekleri alırlar. böyle durumlarda bu takımlara kardeş takım benzetmesi yapılır.
  • fenerbahce-beylerbeyispor bu kardes takim tanımına uyar. fenerbahce alt yapisindaki futbolcuları tecrübe kazansin diye bu takıma gönderir.
  • zamanında beşiktaş ve galatasaray'a atfedilen ve fanatik bir beşiktaş taraftarı olarak iğrendiğim tanımlama. hadi biz bu zırvayla büyüdük. yeni nesile ne demeli? işim gereği yaşadığım ilçede galatasaray'ın geçen yılki şampiyonluk kutlamalarında beşiktaş formasıyla galatasaray'ın şampiyonluğunu kutlayan 10-12 yaşlarında sıpalar gördüm. ben de hatırlıyorum fenerbahçe şampiyon olmasın da galatasaray olsun dediğim günleri. lanet okuyorum çocukluğumun bu kötü anılarına. daha iki buçuk yıl önce benim için türk futbolunun utanç yılı olarak tarihe geçmesi gereken 2005-2006 futbol sezonun bitimine haftalar kala gerçekleşen demirören-polat buluşmasını unutamıyorum. ne büyük rezaletti takımım adına. haykırmak istiyorum buradan. galatasaray benim kardeş takımım falan değil. fotbolun yalnızca sahada kazanılamayacağı gerçeğini bünyelere kabul ettiren, kendisine en küçük bir zarar dokunduğunda yeri göğü inleten bu takım benim kardeşim falan olamaz.
  • (bkz: trabzonspor/@procrom)

    bizim lige has bir viciklik mi emin degilim, ama igrenc bir sey bence bu. yok bursa ankara, yok eskisehir kasimpasa, derken dur durak bilmeden ilerleyen bir sacmalik. sportif rekabet ilkelerine ne kadar uygun ondan da emin degilim.
  • fenerbahçe ve galatasaray'dan ikili olarak bahsedilirken kullanılmasını dilediğim ifade.