şükela:  tümü | bugün
  • kız kıza gidilecek bir film. adamlar yakışıklı yapıcak birşey yok. burak yine bir şiir okumayaydı iyiydi . büyük laflar olmamış. öyle arıza baksa tüm fikm boyunca daha iyi. murat boz şeker çocuk rolünde. çıtır çerez bir film izleyelim diye gittik ama kardeş ilişkilerindeki o kopmalar küsmeler , yaranız varsa bayağı bir sarsıyor. baba evindeki o kadife koltuklar, heryerde sarkan o danteller ise cabası. dediğim gibi açık yaralara tuz misali.
  • prim yapmaz bu film, burak özçivit menecercikleri bayağı bi piar yapıyor beli.
    hani yakışıklılık falan bilmemde öngörümü söylüyüorum murat boz her türlü hatunu burak özçivitten alır gibi geliyor bana.

lan güzel fikir ha acun abi fikir benim aman beni de gör
  • bugün gidip beğendiğim film.

--- spoiler ---

bi de haberim yok düğüne memleketim urla'ya geliniyor yahu filmde. gerçi muhtemelen sığacık'ta veya alaçatı'da çekilmiş sahneler ama olsun. yine de bi ara kalabak adres lokantasının önüne çektiler arabayı. vay anasını murat boz ağzıma girmiş haberim yok.

ayrıca murat boz'un çelik taklidi yaparak ateşteyim söylemesi de güzel olmuş.

--- spoiler ---

yukarıdaki şaşkınlıklarım ile izlediğim filmdir.

edit: ayrıca filme gittiğim maltepe park avm 16:15 haftaiçi seansında bir tane bile ergen görmediğimi belirtmeliyim. tam okul çıkış saatiydi üstelik, etrafta bi dolu da lise var ama liseli ergen yoktu filmde. koca koca kadınlar vardı, sevgililer vardı 25-30 yaş profilinde ve erkek erkeğe gelmiş arkadaş grupları vardı. bi de benim gibi tek gelenler vardı 30 yaş üzeri ama onlu yaşlarda ergen yoktu. salon da çakılıydı.
  • klasik türk filmi,olayların geçişleri duygu yoğunlukları hepsi örnek verilebilir
    komik taraflarıda çok vardı,ama arakadaşın zorlaması olmasa kotama kıyıp indirmeyeceğim bir film
    sonuçta eğlendik ama para israfı
  • son 20 dakikasına kadar sadece birkaç sahnede tebessüm ettiğim, burak özçivit'in rolünü üstlenemeyip çok yapmacık rol yaptığı, saat 21:45deki seansta (00:30'da anca bitiyor) oturduğum ön sıranın max 10-11 yaşlarındaki çocuklarla dolup taştığı bir filmdir. sonuç olarak son sahnelere kadar hiç keyif almadım hatta hayatımda ilk defa bi filmi yarıda bırakıp çıkmayı düşündüm neyse ki en azından "keşke" dememe sebep olmadı son dakikalar. filmde buraktan, murattan ziyade daha çok ilgimi çeken (yakışıklılık açısından değil tabi) ve beni gülümseten köydeki menejer oldu. o da iyi ki olmuş yoksa hiç dayanılmazdı.
  • adamlar çıtayı allahuekber daglarina yükseltti :)
  • bugün izlediğim film. ben kendi adıma filmi beğendim,salondan mutlu ayrıldım. yalnız salondan çıktığımızdan beri hatun yüzüme bakmıyor. murat boz, malkoçoğlu fln bişeyler de var tabi dikkat etmek lazım.
  • murat bozun oyunculuk açısından burak özcivitten daha iyi olduğunu düşünüyorum. spoiler vercek olursam takolu sahneler bence baya orjinal olmuş, murat bozun takonun kamyonetine çarptıgı sahnenin agır çekim gösterilmesi de gayet başarılı. tako, ailenizin menajeri ama sanat olmayanından, sevdim ben. bi tek gözüme takonun trakyalı olması takıldı. urlada trakyalı çalgıcılar falan olmamış bana kalırsa. bir başka olmayan şey zeyneple hakan aşkı. damda oturup kutup yıldızına bakmalar falan böyle artık klişenin dibi yani artık keşke böyle şeyler yapmasalar. bide böyle hakan zeynepi dinlemeden bir yargısız infaz yapmalar tamam kız haksızda arkadaş bi dinle o tripler falan. hıgyy canı yanan erkek hemen kadının namusuna dil uzattı. daha önce kaç erkegi bu şekilde ayartıp kandırdın falanlar. namusuna dil uzatılan kadının tokat atması ama filmin sonunda o adama dönmesi. (bkz: iğrençsiniz ibneler) ama aferin zeynebime az da olsa gururlu davranıp gitti, açıklama falan yapmadı hakan herkesi böyle mi ayartıyorsun dedikten sonra. zeynebin arabasını tamirciye götürdükleri sahneler güzeldi. tamircinin tarzı amerikan filmlerindeki gibi olabilirmiş (ki zaten biraz öyleydi) ortaya bir kovboy müziği koysalarmış. bide bıcırık bi ufaklık vardı, murat boza sevgilisinin gardişi var mı diye soran. bak o çocukta güzel oynamış. aferim bıcırığa. neyse genel olarak baktıgımda fena sayılmaz film. izlenilebilir. sonuçta toplumsal sorunları vs anlatan bir film beklentimiz olmadıgına göre yine de işte kafa dagıtmalık güzel film. 5.8 verdim ben. iyi seyirler.
  • gidiniz, bol bol gülünüz, sonunda azıcık hüzünleniniz ama salondan mutlu ayrılınız.

test edildi, onaylandı.
  • fragmanı, kendisinden daha iyi olan filmdir.

burak özçivit filme olmuş ama murat boz 2. adam gibi rolünü neden kabul etmiş anlamış değilim.

sinemada izlemeye değmez.