şükela:  tümü | bugün
  • burak özçivit ve murat boz tarafından duyurulan kardeşim benim'in devam filmi.
    işte burda
  • devam edecek konusu kalmış mıydı ki dedirtti! bekleyelim görelim ön yargılı da olmamak lazım...
  • ilk filmi beklentimi düşük tuttuğumdan gayet eğlenerek izlemiştim. diğer romantik komedi sayılan filmlerden ya da mafya zırtopozları filmlerinden kat be kat iyiydi açıkçası.

bu filme de 1.sini sevdiğim için gittim fakat tövbe bismillah o neydi? filmin konusu bile yoktu baştan aşağıya bomboş ve leş bir filmdi. filmin ortasında çıkardım ama nedense kalkıp gitmedim. salonda 10 kişiydik 5'i falan çıktı.
  • birinci filme dair aklımda olumsuz bir şey kalmamış olduğu için, hadi ikincisine de gideyim bari dediğim film. sinemia karta sahip olduğum için de paramın boşa gitmesi gibi bir durum da söz konusu değildi nasıl olsa. ayrıca gece seansına da gitmiştim, tek isteğim perdeye fazla kafa yormadan bakarak dinlenmek ve zaman geçirmekti.
    işte tüm bunlara rağmen, çok sıkıldığım ve bitmesi için dakikaları saydığım bir filmle karşılaştım.

--- spoiler ---

ne doğru dürüst konu var ne de oyuculuk. komedi unsuru işin içinde bile olsa, direksiyon başında uyuyakalmak ve o arabayla kaza yapmadan yolunda ilerlemek, üstelik kaşla göz arasında türkiye sınırını da geçip; gürcistan kapısında durmak fantastik filmlerde bile olamayacak durumlardı bence.

ikisi de esas olarak oyuncu olmayan başrol oyuncularının rollerinde sırıtması, ayrıca kazık kadar adamların ilkokul düzeyinde atışmaları falan seyirciyle alay edilen noktalar gibi geldi bana.
    --- spoiler ---

görsel olarak öne çıkan oyuncularla, biraz da özenli bir senaryoyla daha iyi işler yapılabilecekken; film kendi kendini bitirmiş. umarım kardeşim benim 3'ü çekmeyi düşünmüyorlardır.
  • gişede batmıştır. salonlar bomboş.
  • ilk film çerezlik filmdi. kaliteli değildi, ben eğlencelik filmlerde kalite ya da çok fazla mantık aramam. fakat bu filmde hiçbir şey yok. bomboş bir film.
  • ilk filmi izlemedim muhtemelen ikinciyi de izlemem ama fragmanını izledim. fragman dediğimiz şeyin genel mantığı bir filmin seyirciyi çekebileceğini düşündükleri sahneleri ya da daha kilit yerleri yayınlamak ise bu filmin iyi olma şansı yok. kaldı ki burak özçivit'e konuşmadığı zamanlarda tanrının bitirme tezi muamelesi yapan ben bile "kaç dk. fragman yapmışlar bi bitmedi yeaa" modunda izlemişsem o filme gidilmez hem zaten 3-5 aya tv8'de yayınlanır o. boşuna paranızı harcamayın.
  • burak özçivit açık bir şekilde "ne yapsak izleniyor" demişti. gerçekten de öyle maalesef. adamlar saçma sapan bir film yapmışlar ve milyonlar izlenecek. uzun zamandır bu kadar kötü film izlediğimi hatırlamıyorum.

kısaca sinemada para verip izlemeyi geç, indirip izlenecek bir film bile değil. vasat.
  • burak özçivit in kasıntı kasıntı rol kestiği, özellikle gürcistan sınırı ile ilgili bölümleri mantık sınırlarını zorlayan, saçma sapan film.
  • murat boz gibi tarafını açık açık belli eden adamın filmi. kendisine bayburtta gişe rekorları temenni ediyor yediği kaba bundan sonra sıçmaması gerektiğini tekrardan hatırlatıyorum.