şükela:  tümü | bugün soru sor
 • burak özçivit ve murat boz tarafından duyurulan kardeşim benim'in devam filmi.
  işte burda
 • devam edecek konusu kalmış mıydı ki dedirtti! bekleyelim görelim ön yargılı da olmamak lazım...
 • aslı enver, bu filmde olmamasının nedenine "reklam yapıyormuşuz ya biz ondan yokum" diye cevap vermiş.

  ama benim görüşüm reklam değil kıskançlık. hem fahriye'nin hem murat'ın sebebiyet verdiği bir durum gibi duruyor.
 • bugün sıkılarak izledigim daha dogrusu izlemeye calistigim film.

  tek kelimeyle filmi özetliyorum; çöp.

  istinasiz, her haftasonu sinemaya giden biri olarak şunu şöylemek istiyorum ki, çok uzun zamandır bu kadar kötü bir film izlememistim. en son bir kac yıl once "göz" diye yabanci bir korku filmine gittigimde ayni duyguyu hissetmistim bir de bu filmde.

  zaman öldürmek icin dahi gidilmez.

  ayi paddington'a gidin, daha iyi vakit gecirirsiniz emin olun.
 • birinci filme dair aklımda olumsuz bir şey kalmamış olduğu için, hadi ikincisine de gideyim bari dediğim film. sinemia karta sahip olduğum için de paramın boşa gitmesi gibi bir durum da söz konusu değildi nasıl olsa. ayrıca gece seansına da gitmiştim, tek isteğim perdeye fazla kafa yormadan bakarak dinlenmek ve zaman geçirmekti.
  işte tüm bunlara rağmen, çok sıkıldığım ve bitmesi için dakikaları saydığım bir filmle karşılaştım.

  --- spoiler ---

  ne doğru dürüst konu var ne de oyuculuk. komedi unsuru işin içinde bile olsa, direksiyon başında uyuyakalmak ve o arabayla kaza yapmadan yolunda ilerlemek, üstelik kaşla göz arasında türkiye sınırını da geçip; gürcistan kapısında durmak fantastik filmlerde bile olamayacak durumlardı bence.

  ikisi de esas olarak oyuncu olmayan başrol oyuncularının rollerinde sırıtması, ayrıca kazık kadar adamların ilkokul düzeyinde atışmaları falan seyirciyle alay edilen noktalar gibi geldi bana.
  --- spoiler ---

  görsel olarak öne çıkan oyuncularla, biraz da özenli bir senaryoyla daha iyi işler yapılabilecekken; film kendi kendini bitirmiş. umarım kardeşim benim 3'ü çekmeyi düşünmüyorlardır.
 • gişede batmıştır. salonlar bomboş.
 • ilk film çerezlik filmdi. kaliteli değildi, ben eğlencelik filmlerde kalite ya da çok fazla mantık aramam. fakat bu filmde hiçbir şey yok. bomboş bir film.
 • çok yakında televizyon kanallarına düşecek olan sinema filmidir. bu tarz türk filmlerine para vermeye hiç gerek yok. birbirinin benzeri bir sürü film. ama amaç belli biraz murat boz biraz da burak özçivit hayranlarından para kırmak amaç işte üç beş de izleyecek bir şey bulamayıp bu filme düşen adam oldu mu tamam. akarı yok kokarı yok güzel iş.

  düzelt: gerçi o bile kurtarmamış, insanlar yemiyor demek ki, gişede çakılmış.biraz daha kendi ayarında film olduğu ve ocak veya şubat ayında vizyona girse bir nebze daha iyi olurmuş. birinci film neydi ki ikincisi ne olsun.
 • ilk filmi izlemedim muhtemelen ikinciyi de izlemem ama fragmanını izledim. fragman dediğimiz şeyin genel mantığı bir filmin seyirciyi çekebileceğini düşündükleri sahneleri ya da daha kilit yerleri yayınlamak ise bu filmin iyi olma şansı yok. kaldı ki burak özçivit'e konuşmadığı zamanlarda tanrının bitirme tezi muamelesi yapan ben bile "kaç dk. fragman yapmışlar bi bitmedi yeaa" modunda izlemişsem o filme gidilmez hem zaten 3-5 aya tv8'de yayınlanır o. boşuna paranızı harcamayın.