şükela:  tümü | bugün
  • sebebi derinlerdedir, sen bana onu dedin, bunu dedin gibi görünen nedenlerin çok ötesindedir çoğu zaman. çocukluk anılarını inceden gözden geçirmek fikir verebilir gerçek sebeplere ilişkin.

bazen küsersin, küs kalırsın...

anahtar, yüzleşmek.

kardeşe not: küs ölmeyelim.
  • olmamalıdır... zamansız gitmek var bu alemden; yapmamalı, hele kardeşle hiç küsmemeli... birbirini küstürecek şeyleri de yapmamalı...

kardeş candır...
  • 4 kardeşim var. hiç birine küs değilim ama dargın olduğum ve hissettirmediğim var. hepsini aynı derecede sevmiyorum. ama herhangi birine bir şey olsa aynı derecede üzülürüm.
  • annemin yaşadığı durum. yaklaşık 7-8 senedir küsler, belki de daha fazla. ben 20 yaşındayım.

teyzemin üç oğlu var, doğal olarak hepsine bir daire yani ev alma gereksinimi oluyor. bu yüzden anneanneme sarmış durumdalar. anneannemin fazla dairesini almak için uğraşıyorlar. eniştem onu tamamen kışkırtmış durumda.

annem de bu durumdan rahatsız çünkü anneanneme sürekli bizi kötülüyorlar, en ufak bir şeyde yardımına koşan biz olmamıza rağmen teyzemler daha çok övülüyor ve ilgi görüyor. biz daha çok cefasını çeken ve ezilen taraf oluyoruz. dahasını anlatmaya gerek yok, konuşmuyorlar kısacası. üç kuzenimle ben de sadece denk geldiğimde öyle bir iki laf ederim. teyzem ve eniştem beni dahi gördüklerinde hayalet görmüş gibi oluyorlar. ben selam vermesem onlar da vermeyecekler. selam verip hallerini sorduğumda "iyiyim" deyip geçiyorlar, beni soran dahi yok. ben onlara ne yapmışım onu da bilmiyorum. fakat maddiyat insanları böyle kötü etkiliyor işte. en yakın olman gereken kişinin evine sadece iki kere gitmek gibi bir durum yaratıyor para hırsı
  • hiç yaşamadığım ve asla yaşamak istemediğim durumdur. kavgalarımızın çok olduğu dönemlerde de şimdi de sonraki evreye muhabbetle devam etmişizdir. küs kalma düşüncesi bile rahatsız eder beni.
    en yakınımdaki iki amcamın küs kalmalarına şahit olmuş biri olarak hala küs kalmalarının nedenini bilmiyorum. sanırım bu daha çok bizden yaşça büyük kardeşlerde oluyor. en azından benim gözlemlediklerim böyle.
    arazi paylaşımı için birbirini yiyenleri hiç söylemeyeyim
    zaten kız evledını mirastan mahrum bırakmam sadece bizim toplumda var
  • insanın içini acıtır, hep bir yanınızı eksik bırakır bu durum...
  • ailenin en küçüğü olmama rağmen olgun bir davranış sergileyerek (ya da artık buna yüzsüzlük yaparak mı diyelim bilemedim) hiçbir şeye aldırmadan konuşmaya devam ettiğim eylem. karşı taraf küsüyor ben konuşuyorum. deli oluyorlar. ben hiç sevmem öyle küsmekmiş filan. konuşurum efenim ben.

şimdi şu nick'imi bilmeyen aileme soruyorum:
    bu kötü genler kimden geçti?

annem duysa "baba tarafın" diyecek, biliyorum. babam da aynı şekilde "anne tarafından tabii ki" diyecek. sorumun cevabını bile alamıyorum ülen. kıyacam parasına, vericem kaç paraysa, dna analizi midir nedir işte ondan yaptırıcam. o zaman sonra görüşürüz.
  • gözlere içe doğru ağlamayı öğreten durum...yasaklansın lan bu
  • çok da zor olmayan durum. daha zoru hayatta kardeşine bile güvenemeyeceğini bilerek yaşamak;

(bkz: #25802517)
  • daha bekarım, eşinle küs olmak olayını yaşamadım ama kardeşle küs olmak kötüdür. uygun eş arıyorum bu arada.