şükela:  tümü | bugün
98 entry daha
  • genelde kısa sürer bu küslükler

ama arada bir puştluk yapıyorsa neden küsmeyelim.
  • ablam bana ara ara kırılıyordu ama şükür ki hiç ciddi sıkıntımız olmadı.

kardeşim geçen sene yanına uğramadım diye bayağı süre laf soktu hatta konuşmadı benimle. zar zor barıştı benimle.

korkarım böyle şeylerden. seviyorum kerataları, küsmesinler benimle.
  • onu kıbrısa götürmediğim için içerledi biraz. neyse dönünce gönlünü alırım.
    sıcakta heba olurdu zaten yavrucak.
  • eskiden olsaydı nasıl ya? derdim. kınamayın.. kınadığınız başınıza gelir derler ya bizimki o hesap oldu.
    kuzenlerim on yıl dır konuşmuyorlar. nasıl üüzülürdürm onlar adına. zaten onlar da bizim gibi iki kardeşler. birbirleriyle de konuşmayınca ne büyük boşluk olmuştur diye düşünürdüm. gel gelelim şimdi bizim de aramız limon. erkek çocuklarının bu denli ailesine karşı soğuk, umursamaz ve bencil olmasını aklım almıyor. küçüklüğümüzden beri hep onu savunurdum babama karşı. kaç defa iş batırdı, borç geldi kapıya olaysız kapattık. bedellisini binbir dille babama ödettim askere gitmesin diye... daha neler neler. taa ki evlenene kadar. geçen eşime ağlayarak kardeşlik evlenene kadarmış dedim. harbiden öyleymiş. zaten farklı şehirlerde yaşıyoruz. pandemi falan derken bir iki senede bir görüyoruz birbirimizi. ama benim onu özlediğim gibi o beni ne özlüyor ne önemsiyor. evine gidiyorum saçma sapan hareketler falan nasıl kalkacağımı bilmiyorum...
    yok sinimin bişi ığriyır, yok sinim yirgin, sinim histi, işimiz var işimiz var işimiz var... memleketi yönetiyorlar anasını satayım. en son gidişimizde tatil planlarından ötür görüşmeden ayrıldık..nasıl kırıldım, nasıl incindim anasını satayım böyle birşey olamaz. sorsan balayına gidiyorlar ama zaten iki yıldır birlikteler, bir yıldır da evliler. neyse ya ben aldım alacağımı. yolları açık olsun artık yapacak birşey yok. senede bir görüşüyorduk zaten onu da görüşmeyiveririz..
    ikinci çocuk yapmaktan bile vazgeçtim. kardeşlik şimdi böyleyse yirmi yıl sonra nasıl olur kimbilir..
  • ikizseniz mumkun olmayandir. oradan oraya suruklenen cocuklar olarak birbirimizin en iyi arkadasiydik. cok kavga ettik, fiziksel izlerini tasiriz hala. ama asla kusmedik, asla da dusunemem boyle birseyi
  • ağzına tokatı bi çarparsam görür küslüğü.
    şaka bir yana allah korusun, zor durumlar bunlar. insan kimseye anlatamasa kardeşine anlatıyor her şeyi
  • 7 senedir yüzünü bile görmedim. annemle birlikte 10 dakikalık mesafede oturuyor üstelik. annemle görüşürüz ama onunla asla. anneme gittiğimizde önceden haber veriyoruz, evde durmuyor. zaten çok sık gitmiyoruz. abim olacak şerefsiz geberse kılım kıpırdamaz. mezarına bile tükürmeye tenezzül etmem. pislik herif…hayatımda onun bana verdiği zararı kimse vermemiştir. allahından bulsun şeytan…
  • çocukken tuvalete bile birlikte girdiğiniz insan, gün geliyor çocuğuna kendi su içtiğiniz bardaktan bir yudum su verdiniz diye bağırıyor. böyle durumlarda kırgınlık öyle büyük oluyor ki -en azından bende- artık konuşamayacak kadar yabancılaşmış hissediyor insan kendini. bu tip durumları küsmek olarak da adlandıramıyorum, küsmenin içinde karşı tarafı cezalandırma güdüsü güçlü çünkü. konuşamayacağını hissedecek kadar yabancılaşmanın başka bir adı olmalı.
  • kardeş candır. asla kusulmez. iyi ki vardır hayatta. sizi bilemem de, benimkisi yürektir
  • babamın kardeşi, amca denen orospunun çocuğu 4 milyon tl civarı para çaldı. yavşak götveren buraları okursan sakın gelme, siktir git gördüğümüz yerde sikecez seni de karını da
57 entry daha