şükela:  tümü | bugün soru sor
 • izmir'in bambi'si.
 • pastırmalı, salçalı, turşulu sayasını yemeden izmir'den geçmemek lazım.

  ayrıca (bkz: sayas)
 • overrated mekan. normal bir insanın karnını doyurmayacak boyuttaki meşhur yumurtalı karışık sandviçleri sekiz lira. geçiniz.
 • eskiden vasıf çınar'ın sokağının başında basit bir kulübeden oluşan yerin, alsancak'ta izmir ordu evinin köşesinde dükkanlaşmış yeridir. beğenirsiniz ama beğenmezsiniz, standart bir lezzete sahip sandviçlerini yaparlar.

  sandviçleri arasından en nam salmışı, yumurtalı karışıktır. ızgaranın üstünde metal bir halkanın içerisine kırdığı yumurtayı pişirerek, kendilerine has bir tadı yakalamıştırlar. onun dışında, izmir'in geri kalanında pek olmayan bir karışık çeşidi olan pastırmalı karışıkları mevcuttur.

  son gittiğimdeyse, böyle bir yerden beklenmeyecek bir düzenlemeleri dikkatimi çekti. genelde bu tür yerler malzemenin siparişi alınırken detay olarak kalan turşu, ketçap ve mayonez gibi ekleri lafla söylendiğinde hep hatalarla geri gelir. fakat kardeşler büfe'nin elektronik sipariş sisteminde bunu ayırt edecek bir yazılımla üstesinden gelmesini takdir ettim.

  neyse, kardeşler büfe gün boyu çok iyi iş yapan bir yerdir. bunun dışında alsancak'ta gece içki içtikten sonra midenin kazınmasına engel olacak yegane yerlerin başında gelir. sandviç çeşitlerinin bolluğu en büyük marifetlerinden de biridir.
 • geleneksel pastırmaydı, kavurmaydı, sayastı vs. yanına rozbif gibi cheddar gibi lezzetleri de menüsüne eklemiş karışıkçı... içki sonrası kayıntı için ideal. karın doyurmak için uygun olmadığını dün akşam normal yemek saatinde gidince anladım.
 • başarılı bir mekan. yıllardır korudukları bir lezzetleri var. onlar da tabelayı, masa ve sandalyeyi değiştirip fiyatı arttırmışlar. tostlar o fiyata küçük ve doyurucu değil. yine de arada gitmeye değer.

  kalite 8

  fiyat 6