şükela:  tümü | bugün
  • yalova merkez'de güler yüzlü çalışanlara sahip mekan.
    işkembesini bilmiyorum ama kokoreçini beğendik.
    kasanın orda duran şekerlerin ise çok değişik bi tadı var. karanfilli tarçınlı filan. biraz mesir macununu andırıyor. bir süre sonra insanın ağzında değişik bi his bırakıyor. merak ediyorum acaba nedir, nereden bulunur.
  • kalabalık bir grup halinde gittiğiniz ve hesabı ayrı ayrı ödemek istediğiniz zaman çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz.

bu olaylar bütün bir hesabın tek bir adisyona yazılması ile başlar. kalabalık bir grup halinde gidilmiş ise işletmeye normalde olması gereken budur ve hesabın toplamından bedel ödendikçe gerekli miktar düşülür. buraya kadar her şey normal bir işletmede olması gereken şeyler.

ancak bu işletmede hem söz konusu bedel hesap toplamından düşülmez, hem bir başka çalışan (kasiyer) gelip şef garsonun yaptığı hatayı düzeltir hem de işletme sahipleri arkanızdan, sosyal medya hesaplarında son derece bozuk bir türkçe ile aşağıdaki ifadeleri paylaşır.

"değerli müşterilerimiz, 30- 40 kişilik gruplar halinde kendilerini bisikletçi olarak spor yaptığını zanneden,üstleri başları çamur içinde bizden servis bekleyen,kendilerinden başka kimsenin olmadığını zannedip ukala tavırlar sergileyen kişileri ağırlamak istemediğimizi söyleyince kötü esnaf olarak nitelendiren bu kişilerin grup olarak kötü yorum yapmalarına itibar ermeyiniz.
    bu arada bütün yalova esnafını bu konuda uyarıyorum."

şuradan da bir ss verebilirim
  • bisikletçiler hakkındaki yorumunu (yazım yanlışları ile aynen aktarıyorum): "heeee birde iki teker üstünde gittiğinizi unutmayın!" tehdidi ile bitirmekten çekinmeyen işletme.

yalovada bir bisiklete araba çarpması olayı gerçekleşirse, sürücünün kardeşler işkembe ile bağı araştırılmalı.

https://screenshots.firefox.com/…v/www.facebook.com