• hayatimda dinledigim en guzel yunanca sarki.. bilmiyorum bu tespitin uzerinde hayatimda heleni'den baska yunanca sarki dinlememis olmamin bir etkisi var midir..
  • yunanca şarkıların yüzde 81'inde duyulabilecek laf. tek başına kardia'nın oranıysa yüzde 92'ye kadar çıkıyor.
  • mükemmel bir şarkı öyle böyle değil, kendisini yıllardır dinlerim radyoda orda burda ama bir türlü tam ismini öğrenemedim. tesadüfen bir arkadaş facebookta paylaşmış bu ne la dedim bi açtım amanın bu. ekrana sarılmak geldi içimden. bu şarkıyı yıllarca dinleyip bulamamış herkes için bu etkiyi yaratır bu şarkı. ama tabi ki galleon remix'i.
  • antonis remos şarkısı olup aslen bir yunan taverna müziği örneğidir. bu haliyle de bu müzik türüne ilgi duyanlar için hoş bir eserdir efendim. lakin bizim ülke radyolarının bizlere tanıttığı versiyon fransız dj/prodüktör galleon tarafından yapılmış olan remixidir ki çok çok müthiş bir dans parçası haline gelmiştir. bu galleon denen zat aynı zamanda sertab erener kişisinin everyway that i can şarkısını da remixleyerek egeye ne kadar da yakın durduğunu göstermiştir. remosun şarkısına dönecek olursak, şahsi kanaatimin bu şarkının egemin karşı kıyısından gelen en iyi dans parçası olduğu yönündedir. evet.
  • tam adı "kardia mou mhn anushxeis" olan şarkı.
  • unlu yunan pop muzik grubu antique in kardia mou adli parcasinin sozleri :

nai, itan i proti mou fora
    pou agapisa ilikrina
    ki ola teleiosane pia

nai, ksero pos den me pistepses
    kai tora den se niazei
    den me skeftesai

ma ti na kano
    afou se xano
    s'agapao
    kai...

afou den me pisteveis
    ki olo me koroideveis
    kardia mou me pligoneis
    aisthimata skotoneis
    makria sou ypofero
    mono esena thelo
    den antexo
    konta mou na min s'exo

afou den me pisteveis
    ki olo me koroideveis
    kardia mou me pligoneis
    aisthimata skotoneis
    makria sou ypofero
    mono esena thelo
    den antexo
    konta mou na min s'exo

kais, vathia mou mesa
    me kais
    akoma anaveis foties
    na m'agapas to orkistikes

les pos den m'agapises pote
    kardia mou xoris esena
    ego trelenomai

ma ti na kano
    afou se xano
    s'agapao
    kai...

afou den me pisteveis
    ki olo me koroideveis
    kardia mou me pligoneis
    aisthimata skotoneis
    makria sou ypofero
    mono esena thelo
    den antexo
    konta mou na min s'exo

afou den me pisteveis
    ki olo me koroideveis
    kardia mou me pligoneis
    aisthimata skotoneis
    makria sou ypofero
    mono esena thelo
    den antexo
    konta mou na min s'exo

afou den me pisteveis
    kardia mou me pligoneis
    makria sou ypofero
    den antexo konta mou na min s'exo

afou den me pisteveis
    ki olo me koroideveis
    kardia mou me pligoneis
    aisthimata skotoneis
    makria sou ypofero
    mono esena thelo
    den antexo
    konta mou na min s'exo
  • remixi harikulade olan eskilerden antonis remos şarkısı. hele o yaylılar, arkadaki darbuka ve tef muhteşem. tam yaz parçası. az kaldı zaten.
  • bi ara gece kulüplerinde, coşkunun tavana vurduğu anda çalarlardı bunu dj'ler. herkes kopardı tabi.
  • dans parçalarından nefret eden bana bile kendini sevdirmeyi başarmış parça.. antonis remos'a bir daha bir daha aşık olma sebebi..
  • remixli halini, orijinalinden daha çok beğendiğim ilk ve tek şarkı. eğlenceli, ister istemez ritm tutmanızı sağlıyor. yıllarca adını sanını bilmeden severek dinledikten sonra sıkı bir araştırma sonucu kendisine henüz kavuşabildim.
hesabın var mı? giriş yap