şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: işin uzmanları hafif kardiyo + ağırlık diyor. ağır kardiyo bizim gibi masa başı çalışan ve sporla alakası olmayanlar için biraz fazla. sporcular kendileri bilirler ne yapacaklarını. ben bu konuyu kendim için değil özellikle son zamanlarda kulağıma çok deydiği için uyandırmak istedim. benim de ihtiyacım var bu bilgilere ama herkes faydalansın.

`........`

ön edit2:

arama motoruna "yazarların" yazınca o kadar çok kimseyi ilgilendirmeyecek gereksiz konular çıkıyorki, bu başlık onların yanında devede kulak.

`........`

(bkz: yazarların bugünkü mutsuzluk sebebi)
    (bkz: yazarların şu an duymak istediği söz)

sağlıklı vücut için kardio mu yapmalı, ağırlık mı çalışmalı sorusunun başlık hali. (kötü anlatım oldu ama anladınız)

kalp sağlığı için kardio şart. aynı zamanda kasların yaşlılıkta daha sağlıklı olması için ve yaşlılıkta daha dik bir duruş için ağırlık şart. uzman yazarlardan fikir bekliyoruz.

edit1: doğru yazım "kardiyo" imiş. modlar iş başına. (düzeltildi)

edit2: forum mu sözlük mu muhabbeti yapan arkadaşlar en azından faydalı bir bilgi veritabanı oluşturmak amacıyla açılan bir başlık. sol framedeki anketimsilere gürleyin.
  • (bkz: kardiyo)

edit: cevap değil lan, yazım yanlışını düzelttim yoksa ben pek anlamam bu sağlıklı yaşam işlerinden*
  • kardiyo yapmak; solunum,dolaşım,sindirim, hareket ve boşaltım sistemini aktive eder.

ağırlık çalışmak ise hareket sistemini ve göz zevkini aktive eder.ancak kardiyo yapmadan ağırlık çalışmak kardiyovasküler riskler doğurabilir.
    vücut hacminin kalbin kapasitesinin üzerine çıkması ciddi kalp problemlerine davetiye çıkartır.

sonuç:ikisini de 3 evetle uğurluyoruz.

edit: istemeden de olsa rengimi belli etmişim(bkz: bodybuilding).uzun lafın kısası ikisini birlikte yapmak en kısa sürede en iyi sonucu elde etmeyi sağlar.

edit2: aşağıdaki yorumlardan birinde cardio zaman kaybıdır denmiş...kısaca değinmek gerekirse kardiyo egzersizleri(bkz: aerobik egzersiz) kalp kasının gelişmesine ve kardiyovasküler sistemin daha etkin çalışmasına yardım eder.yani kardiyo zaman kaybı değildir, bilakis sağlıklı bir vücut geliştirme süreci için elzemdir.
  • hepiniz boks yapın.
  • öncelik zayıflamaksa kardiyonun öne çıkacağı versus.

(bkz: iyi forumlar)

---

intel pentium 4, 1 gb ram, fx5200, 200 gb hdd.
  • (bkz: forum mu sözlük mü)

edit: alınma güzel arkadaşım. neden alınıyorsun? burası, bu kadar kale alınacak bir yer olmaktan çıkalı epey olmadı mı? bu yaptığında anketimsi değil direk olarak anket. yalnızca tik koyamıyoruz hepsi bu.

google amcaya bile bunu yazınca onlarca türkçe makale ve görüş çıkıyor. tamam yazmak istiyorsun buraya anlıyorum ama yapma lütfen. yanlışa yanlış demek bu kadar zorumuza gitmemeli. seviyorum seni. lütfen daha sakin davran.
  • ağırlık kaldırmak zaten kardiyovasküler bir eylemdir. geçersiz karşılaştırma.
  • sabah kardiyo, akşamüstü ağırlık

evet işsizim.
  • bence balanced olması gerekiyor,ben şahsen kilo vermeye uğraşan biri olarak düzenli beslenmenin yanında 3,5 aydır kardiyo-ağırlık kombosu yapıyorum.

aylar sonrasından edit: diyet-spor şeklinde devam ettiğim disiplinim sonuç veriyor. 7,5 ayın sonunda 22 kg verdim ve vermeye devam ediyorum.