şükela:  tümü | bugün
  • ww2 temalı bir ccg.
    steam sayfası

genel olarak görseller, efektler, sesler hoş olmuş. ikinci dünya savaşına ilgi duyan bir insanı tatmin edebilecek bir oyun.

oyun alanı 3 bölgeden oluşuyor. her iki taraf için bir support bölgesi, ki korumanız gereken şehriniz ve birliklerinizi ilk koyduğunuz yer burası, bulunuyor. onun dışında frontline olarak bu iki support bölgesi arasında bir bölge var. frontline'a ilk birlik yerleştiren kişi orayı ele geçiriyor, saldırıyor ve koruyor. oradaki düşman birliklerini yok etmeden frontline'a geçemiyorsanız.

her el size artan bir şekilde kredit denen para biriminden veriyor. yeni kart koymak, varolan kartlarınızı hareket ettirmek ve saldırmak için kullanılıyor. güçlü kartlar hareket ve saldırı için daha fazla kredit istediği için ekonomiye biraz daha dikkat etmelisiniz. son saldırıyı yapacak biriminiz 2 kredit ister ama sizde 1 kredit vardır vesaire batırabilirsiniz.

5 taraf var. soviets, usa, britain, germany ve japan. oyun başında ai'yle oynayarak size her birinin başlangıç paketini veriyor. günlük görevler, başarımların verdiği altınla paketler açabiliyorsunuz veya gerçek parayla alabiliyorsunuz. açıkçası çok fazla oynamadım ama oyun biraz p2w tarafına kaçıyor gibi ama daha early access'de olduğu için gidişat değişebilir. oyuncu sayısı da biraz az aslında ileride tutar mı bilmiyorum ama tema ve görsel efektler bakımından ben beğendim ve yakın gelecekte de oynamak isterim.

kartlar genel olarak fighter, bomber, tank, infantry, artillery, order şeklinde türlere ayrılıyor. bomberlar her yere saldırabiliyor. artillery de aynı şekilde ama saldırı sonucunda saldırdığı birimden hasar almıyor. tanklar aynı el hem saldırabiliyor hem hareket edebiliyor. bunun dışında kartların kullanımlarını değiştiren, bonus veren, gidişatı değiştiren özellikleri var. örneğin alman kartlarında bol bol bulunan blitz taktiği var. örneğin bir tankdaki blitz özelliği sayesinde kartı support bölgenize koyup, aynı el frontline'a çekip gene aynı el saldırı yapabiliyorsunuz ve bunların hepsi kartı koyduğunuz el oluyor. fury ile çift saldırı yapılıyor gibi gibi...

korumanız gereken şehir de kart şeklinde duruyor tabiki hareket edemiyor. canının 0 altına düşmemesi gerekiyor.

genel olarak diğer ccg oyunlarına oldukça benzer fakat farkını koyan güzel özellikleri var ki en önemli özelliği başta da dediğim gibi kullanılan tematik öğeler.
  • oynayan arkadaşlara bir yeşil uzaktayım. gelin beraber oynayalım.
  • tema çok güzel. sıkılmadan oynayabiliyorum ama olmaması gereken kartlar var. siz ne kadar savunma yaparsanız yapın adam infantry gibi bir kartla şehrine saldırabiliyor hem de hiç hasar almadan.
  • muazzam bir oyun. bugün keşfettim, alman decki ile yardırıyorum resmen. demin karşıma sovyet desteli bir çinli çıktı. tanrım bu adamı yenerken aldığım hazzı orgazmdan alamazdım herhalde.

abd ile müttefik oldum. müttefik olduğun ülkenin kartlarından koyabiliyorsun destene. deck açarken güzel bir kart geldi abd destesine, hemen müttefik oldum. ee devletlerin dostu düşmanı yoktur dostlarım, çıkarları vardır *