şükela:  tümü | bugün
 • bunu boşverin, asıl le-bron james diye bir adam keşfettim, süper.
 • nba tarihinin en önemli oyuncularındandır ama en çok bilineni ve hatırlananıdır kesinkes. milwaukee bucks ile başlayıp daha sonra los angeles lakers 'te sembol haline gelen bu fevkâlade uzun boylu abi, kimi zaman gözlükle, kimi zaman zenci kıwırcığı saçlarına taktığı şeritler ile bir çok şekil denemiştir. magic johnson ve james worty ile iyi anlaşan jabbar abi, aynı zamanda 1500 maç ve 35.000 sayı barajlarını aşan ender bi oyuncudur.

  hook shot diyince akla ilk gelen isim olan jabbar abi hook denediğinde herkes "taam sayı bu" derdi, "huk şat"ın bloklanması zor olduğundan yine en az blok yiyen pivotlardandır. çoğu zaman, bir diğer efsane wilt chamberlain ile karşılaştırılmıştır... fakat şudur ki; şu gaileli hayatımda, televizyondan da görebildiğim bi efsanedir, bilemedik şu çağların kıymetini...
 • tv'de görünce üzüldüğüm efsane. düşünün ki dün bütün dünya sizi izliyorken, siz şimdi ebru gündeş'i izlemek bir de üstüne dinlemek zorundasınız.
 • adamın imzaladığı 3 toptan biri ebru gündeşte lan...ebru gündeş....ya ben...neyse bişi demiyorum...
 • kareem abdul jabbar ve ucla'deki koçu 40 yıl aranın ardından: http://i.hizliresim.com/w1k7jq.jpg
 • gordugum gorebilecegim en karizmatik oyunculardandir. pivot olmasina ragmen cok tekniktir. zekasini kullanip hook shot'i gelistirmis ve utanmadan sikilmadan 38387 sayi, 17440 rebound almistir. all-time scoring leader'dir. reboundlarda da 3.dur. o gozlugu ile tektir.
 • oynadigi zamanlarda siyasi nedenlerden oturu simdiki kadar populer degildi. bir macta ortalamasindan 2 sayi az attiysa, rakip sehrin gazeteleri pivotlarinin onu nasil "ezdigini" manset yaparlardi..
 • boyundan ve görüntüsünden dolayı ayrı bi tip olan jabbar abinin oyunculuk yönü de wardır. bi sürü dizide ve filmde oynamıştır, başarılır da...

  başarı ise şurdan: bruce lee'nin game of death / olum oyunu filminde, karşılaştığı level sonu canavariydi. sakallı, aciz bi tipi wardı, bruce abinin efsane "sarı, siyah çizgili" elbisesi ile yere serdiği jabbar abi, dayak yedikçe daha güzel rol yapıyordu, hele ki, sonlara doğru bi "yutkunma" görüntüsü war, asla gözümün önünden gitmez, bi de ernest serisinin basketli bi bölümünde wardı; severim zencileri, sakal bıraktıklarında daha da fazla...
 • ekşi sözlük'te başlık taşıtma diye bir seçenek var sevgili çok bilmiş kullanıcılar. bunu pekala tüm (evet tüm) kullanıcılar önerebiliyor. adamın adının doğru şekli bu şekildeyse, yanlış başlığın altındaki "taşı" yazan butona tıklayıp, doğrusunu yazıp "evet böyle" dediğiniz anda başlık taşıma öneriniz tüm görevi bu başlıkları düzeltmek olan kişilre gidiyor. uygun görülürse başlığınız düzeltiliyor. böylece siz de açan yanlış açmışsa onun altından devam etmek zorunda kalmıyorsunuz.

  başlığınız taşınmazsa o zaman söversiniz.

  liseliler bilmez, 3-5 sene öncesine kadar sözlükte başlıklarda noktalama işareti kullanılamıyordu. kullanılmaya başladıktan sonra da zamanında noktalamasız açılmış başlıklar yukarıda anlattığım sistem ve ekip oluşturularak, normal kullanıcılar tarafından önerildi, başlık düzeltmekle görevli kullanıcılar tarafından da düzeltildi.

  bütün yeni yetme sözlük yazarlarına, liselilere ve sözlük kullanmayı bilmeyip "ama doğru yazımı buuuu" diye çemkiren cahillere arz ederim.
 • adam kalkmış türkiyeye gelmiş. bu bile şaşırılası. sonra çıkmış beyaz showa. bu resmen bir şok. neden böyle bir şey yaptı anlamıyorum. hadi tüm bunlar kabulüm ama dünyanın gelmiş geçmiş en büyük basket efsanelerinden olan bu adamın yanında ebru gündeş var. kadir çöpdemir var. bir de rezil rezil kerimcim demiyor mu?

  hayır acaba sahte, dublör falan mı? ben mi yanlış anladım her şeyi. umarım öyledir.