şükela:  tümü | bugün
 • hintli bir oyuncu. 3 idiots'da oynadı.
 • raj kapoor'un torunudur.
 • 3 idiots'un sonunda credits kayarken daha özlemeye başladım kendisini. bir zamanlar kendisine, onu sevdiğimi hiç söyleyemediğim bir kareena kapoor'um vardı.

  sonra o burnu yaptırdı. ikimiz de karşı geldik rancho shamaldas chanchad'a.
 • sıradışı görünüşü ve ortalama oyunculuğu eleştirilen, hatta "kapoor soyadından nemalanıyor" şeklinde yerilen bu hanım efendi için, mesleği aslında tüm samimiyeti ile bir gurur meselesidir. şöyle ki:

  kast sistemi'nden ötürü belli ailelerin belli işlerle uğraşabildiği o zamanki hindistan'da kapoor ailesi nesillerdir sahne sanatlarıyla uğraşan soylu bir ailedir. ancak her soylu olduğunu iddia eden aile gibi, kendilerine has abidik gubidik kuralları vardır. bunlardan en keskin şekilde uygulananı ise:
  "kapoor ailesi'nin kadınları oyunculuk yapamaz" dır.

  bekarlığında kariyerini sahne ve sinema oyuncusu olarak şekillendiren dönemin meşhur aktrislerinden babitha, bu kuralı bilmesine rağmen çok sevdiği randhir kapoor'la evlenir. iki de çocukları olur. ancak zaman içinde babitha'nın sanatına olan aşkı, randhir'e duyduğu aşktan üstün gelir.

  bu durum kalabalık kapoor ailesi'nde infial yaratır. herkes babitha'nın bu kuralı asla yıkamayacağını düşünür ancak, bu tartışmanın iyice alevlendiği bir anda babitha, iki çocuğunu da yanına alarak eşi randhir'i ve kapoor evi'ni terkeder. daha sonra bombay'a* yerleşecek, iki çocuğunu da oyuncu olarak yetiştirecek, ve yıllar sonra oyunculuktan emekli olmaya karar verince randhir'le yeniden bir araya gelecektir.

  işte o gün babitha'nın ellerinden tutup, birlikte sil baştan bir hayat kurmaya doğru götürdüğü çocuklardan biri kardeşinden çok daha fazla şöhrete kavuşmuş olan karishma kapoor, diğeri de annesi ve ablasının izinden gitmekte beis görmeyen kareena kapoor'dur. bu üç kadının mücadelesi özelde ailenin bir kuralını yıkmış olmak olarak görülse de, aslında kadın hakları konusunda yerlerde sürünen hindistan için de ilham veren bir harekettir.

  kaynak:en.wikipedia.org
 • sırf güzel olduğu için star muamelesi gören katrina kaif'ten daha yetenekli, kajol'den ise daha yeteneksiz bollywood oyuncusu. güzellik olarak bence ikisinin de altındadır.
 • (bkz: agent vinod)
 • çekemeğim kadın. "keçinin olmadığı yerde kuzuya abdurrahman çelebi derler" lafının anımsatıcısı. doğacaktım şu hindistan'da yine ben olarak, en az 6 sıfırlı, dolar cinsinden paralarımı saçıyor olurdum fakire fukaraya.* 163 boyuyla* uzun boylu ve görece beyaz tenli olduğu için en tercih edilen bollywood starı. multimilyoner oldu*. ben 167 boyumla, missha no13 bb krem'e tam uyan beyaz tenimle* sürünüyorum. *

  kıyaslamaya devam ediyorum kendimle: ukalalığı onu o yapıyor demişler. bu kadından daha patavatsız daha ukalayım. bana böyle davranacaklar her türlü şımarırım ben de.

  yemin ediyorum daha güzelim. ama sonuç: kareena kapoor 1 milyardan fazla insanın yaşadığı hindistan'da ülkenin en güzel kadınlarından biri. bense yuvarlarsan 80 milyonluk türkiye'de eli yüzü düzgün bir kadınım. (içten içe seviniyorum. ülkemizde de güzellik standardı o kadar düşük değil diye. neyse.) insanda şans olacak. burnum filan da biçimli. öyle kemikli değil yüzüm. dedem raj kapoor değil diye sanırım. yeteneğim de var. dediğim gibi kendim olarak hindistan'da doğmalıydım. neyse kendim olarak slav ülkelerinde doğmadığıma şükrediyorum. çok da güzel değilim çünkü*. kareena kapoor'dan iyiyim sadece.

  edit: eski entrilerime bir bakayım demiştim. o zaman fark ettim. ayak bilekleri de kalın.
 • kadını kendisiyle kıyaslamak için üşenmeyip satırlarca entry giren birinin fazlasıyla kendini beğenmiş olduğunu düşünüyorum. tamam la sen daha güzelsin*

  burnun güzelliğe etkisi şeklinde bir tez konusu olabilecek ölçüde biçimsiz bir burna sahiptir. o olmasa net güzel bir kadın, sempatik, sesi güzel, iyi oyuncu, genç falan ama işte ah o burun...

  irem derici ile burun kardeşidir. bu arada irem derici'nin adını ''türk popçular'' diye aratarak anca fotosuna tıklayarak bulabildim (unuttum bi an). şüphesiz bundan çıkartılacak anlamlar vardır...
 • 3 ıdiots, bodyguard ve ra.one filmlerini izlediğim hintli güzellik. şahsi fikrimce aşırı abartılan aishwarya rai'den daha güzeldir.
 • an itibariyle bir erkek çocuk dünyaya getirmiş bollywood aktristi. çocuğun adı da taimur ali khandır. ekşi sözlük magazin servisi itina ile duyurur.