şükela:  tümü | bugün
  • şalom gazetesinde köşe yazarlığı yapan hanımefendi.
  • "türkiye ile israil arasındaki ilişkileri dinamitleyen mavi marmara ile ilgili dava, yapılan anlaşma gereği düşürüldü" demiş hanımefendi.

kendilerini uluslararası sularda öldürtmek suretiyle büyük israille ilişkilerimizi baltalayan o insanlar hakkında neler düşünüyor acaba merak ediyorum.
  • açıkçası çirkin şeyler söylememek için kendimi tutuyorum.

bu hanımefendi ve kendisi gibi daha pek çok kişi öyle büyük bir iğrençlik yapıyorlar ki dayanmak gerçekten mide istiyor. malumunuz suriyeli bir kadın ve çocuğu kaçırılıp tecavüz edildikten sonra öldürüldüğü için suriyeliler evine dönsün diyenleri olaydan sorumlu tuttu bu gasteci ve beraberinde pek çok kişi.

ilgili tivit

bu tür iğrenç olaylar zaten türkiye klasiği değil mi? tamam kabullenmedik ama bitiremiyoruz da be anam. hukuk yok, adalet yok, eğitim yok, fırsat eşitliği yok, sesi çok çıkanın bey olduğu yer burası. insanlar çıkarcı, insanlar cahil, insanlar kötü. yani bunun türkü kürdü suriyelisi yok, insanlar önüne gelene daha çok kötülük yapıyor buralarda. bir gün suriyeliler türklere zarar verir başka bir gün suriyeliler türklere, daha sonraki bir gün kürtler suriyelilere zarar verir... demek istediğimi açıkladım herhalde. bu olay suriyeliler evine dönsün diye kampanya yapanlar olmasaydı da gerçekleşecekti.

şimdi gelelim sana.
    bu olay suriyeliler evine dönsün diye kampanya yapanlar yüzünden olmuş diyorsun ya boşa çıkıyor o(gerçi ucunu açık bırakıyor onca nefret pompalanırsa diyor ama neyi kastettiği ortada). çünkü açık ki kampanyayla olayın bir alakası yok. peki bu ne demek biliyor musun, sen ve senin gibiler bizi kandırmaya çalışıyorsunuz. bize yalan söylüyorsunuz. oradan o sonuç çıkmıyor. çarpıtıyorsunuz.

peki neden?

vatandaşlığa alınırlarsa hdpye oy gelir hdp en etkili iki partiden biri olur diye mi?
    bakın bu gelenler türkiyede kalırsa ya dini aşırılıkları yüzünden akpye ya da etnik milliyetçilikleri yüzünden hdpye yönelecek, o partilerin temsil ettiği sağ eğilimler türkiyede güçlenecek, türkiye sağa teslim olacak, laiklik tehlikeye girecek, türk kürt çatışması ateşlenecek. insanlar ölecek. çok çok büyük acılar yaşanacak. bunu görmek için kahin olmaya falan da gerek yok. oldukça açık .
    ve ben bunu istemiyorum ya.
    ben laiklik istiyorum. ben milliyetçilik görmek istemiyorum. ben özgürlük istiyorum. bunun için de bu insanların gitmesi gerekiyorsa, "insan kalarak" o insanların gitmesini sağlamalıyız bunun başka yolu yok diye düşünüyorum.

aldandığınız bir rüzgar ama söyleyeyim adınız yalancı çobana çıkıyor, olmayacak yerleri kaşıyorsunuz, insanlar size kızıyor ve fırsatını buldukları ilk anda ezerler sizi kendinize gelin.
  • net görüntülere rağmen katledilen filistinlilere saldırgan diyen siyonist.
  • israil'in kürt devletine verdiği destek hakkında yorumu için; https://www.youtube.com/watch?v=j2brtf8vatg