şükela:  tümü | bugün
  • lexar türkiye mümessilidir aynı zamanda.
  • şu anda nikon, transcend, hiti, bowens, lexar, delsey, crumpler, kiss, doli, phaseone ve chimifoto ornano markalarının türkiye distribütörlüğünü yapan firma.
  • transcend'in türkiye distribütörlüğünü bırakmaları ardından,ömür boyu garantili olan hafıza kartı bozulunca distribütörlüğü bıraktıklarını söyleyerek aradan çekilen,yeni distribütörün hiç bir bilgisine sahip olmadıklarını söyleyerek işin içinden sıyrılan,böylelikle müşteri memnuniyetinin tavan yapmasını sağlayan firma.
  • bir dönem medikal sektöre de el atmış ( karfomed ) olan fotografçılık firması. sonradan pişman olup medikal piyasadan tamamiyle çekildiler. e tabi tekdüzeleşen iş sistemine uygun personelin yeniliğe ve farklılığa olan direncini kırmak kolay olmuyor her zaman.
  • kendileri konusunda bi' kaç kelam etmek istediğim firma. nikon gibi fotoğraf konusunda dünyanın en iyi firmalarından birinin türkiye distribütörüsüdür kendileri. büyük bir firmadır, çok iyi paralar kazanır orasını bilmem. benim derdim sadece türkçe bir kullanma klavuzu ile alakalı.

yurtdışından alınmış bir nikon ürünü için kendilerinden bir türkçe kullanma klavuzu talebinden bulundum. bana; "ürünü yurtdışından aldığınız, bizden almadığınız için size bu klavuzu veremeyiz" gibi bir cevapla geldiler. dedim parasıyla alıyım o zaman, yine aynı cevabı aldım.

şimdi anlamadığım bi' şey var benim. distribütörlik denen hadise; o makanın o ülke içindeki bütün hizmetlerini verme taahütünde bulunmuş; satış, servis gibi hizmetleri diğer firmalara satma bayilik verme hakkına sahip olmuş olmak demek. ancak kendilerine böyle bir tepkiyi vermelerini anlamış değilim. ulan istediğim bi pdf dosyası lan! 30-40 megabayt bişi. tamam beleş vermedin bari parasıyla sat! o da yok..

kendilerini büyük abilerine; nikon japona'ya şikayet ettim. bakalım neler olacak bundan sonra.
    hayırlısı..
  • sensör temizliği yaptıkları makinamı, objektifsiz haliyle, içi toz ve kağıt parçalarıyla dolu poşette geri vermişlerdir. yahu ben zaten tozdan şikayetçi olup sensörü temizletmişim, sen makinanın bağırsakları meydandayken tozlu torbada veriyorsun. bunu söylediğimde de bi de pişkin pişkin "e torbada veriyoruz" diyorsun.
    nikon'un türkiye mümessilinden nikon'a yakışanı bekliyoruz. bunu değil.
  • markaya ve müşteriye özensiz tavrıyla şaşırtan mümessildir.

(bkz: türk işi sorun çözme tekniği)
  • genelde hep şikayetler yazılır ya, ben de tersini yapayım. bir ay kadar önce nikon marka dijital fotoğraf makinem bozuldu. istanbul'a gidecektim o aralar, birkaç gün bekleyip sirkeci'deki merkezlerine elden bıraktım makineyi. bugün elime geçti, birkaç parçasını değiştirmişler garanti kapsamında. biraz geç olsa da tamiratı yaptılar, sevindirik oldum. çünkü hiç göndermemeyi düşünüyodum neredeyse. internetten bakıyorum, herkes karfodan şikayetçi. dedim şimdi gönderecen, bi ay bekleyecen, e olmazsa tantanası var bi de. fakat aklıma gelen başıma gelmedi şükür. biraz ağırlar, o da yoğunluktan bence. ola ki arıza yapan makinenizi yollarsanız, ara ara yoklayın. çünkü biz haber vereceğiz diyolar ama nanay yani.
  • web sitesi http://www.nikon.com.tr/ ve http://www.karacasulu.com/ olan nikon distribütörü.

telefonu 0 212 455 67 00 olup, duyup duyabileceğiniz en komik santral mesajı ile karşılar sizi.

sakin sakin başlar konuşma. karfo karacaulu dış ticaret a.ş.'ye hoşgeldiniz... dahili numarayı biliyorsanız... vs diye devam eder.

sonra bi ingilizce kısma geçer ki... telefonu düşürtür adama... çok net.