şükela:  tümü | bugün
 • gibi'nin kayıp bölümü adeta.
 • gülmekten yoruldum, mola vererek okudum.

  bir kaç gün önce gözümün önünde bir martı karga yiyordu. hayvan çırpınsa da martı bırakmadı, kafasını parçalaya parçalaya yedi, kan revan oldu kaldırım. yani olay gerçek olsaydı balkona martı önerirdim ben de, kartala lüzum yok. :d
 • edgar allan poe'nun the raven şiirini akıllara getiren hikayedir. tek farkı burada hayvan gelip uğursuz uğursuz konuşup gitmemiş, gayet haydutluk ediyormuş. ülkemin kuşları bile ekmeğinin peşinde mafya olmuş, bizim neyimize gotik edebiyat?
 • birkac bolumluk mini netflix komedi/dram dizisi cikarabilecek kadar saglam senaryo aw. yapimcilar bunu kacirmayin lan okurken yikildim izlerden ne olur dusunemiyorum.
 • siz dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama ben dikkat ettim ve anladım ki, hayvanlar aşırı derecede akıllanmaya başladılar. insanlar biraz daha insan olmaya başlayınca hayvanlar da biraz daha insan olmaya başladılar. bir de evrim yalan! demezler mi?

  eskiden kediler, köpekler insan görünce kaçarlardı. özellikle yere eğilmeye başlayan insan görünce turbo düğmesine basıp kaçıyorlardı. çünkü eskinin insanı taş atıyordu hayvancağızlara. taş devrindeki insandan bahsetmiyorum. 20 yıl öncekiler hayvanlara iyi davranmıyordu. tabi istisnalar kaideyi bozmaz.

  işte şimdi yine istisna olarak insanlara saldıran hayvanlar var. sözlükte bu konudan bahseden başlıklar görüyoruz. peki neden böyle yapıyor bu hayvanlar.

  -hayvan oldukları için olabilir.
  - bu amına kodumun virüsünü insanlar çıkardı, kaç tane arkadaşım çöp kutularının
  yanında öldü. intikam alayım şu insanlardan! diyor olabilir.
  - eskiden kendilerine taş atan insanların intikamını, onların çocuklarından almaya
  çalışıyor olabilirler.

  öte yandan, kendilerine yiyecek veren ve iyi davranan insanlara da iyi davranan çok hayvan var. senin karga hariç.

  trafikte yeşil ışığın yanmasını bekleyip geçen hayvanlar da var. bacakları sakatmış gibi numara yapıp dilenen köpekler de var. insanlar yapıyor, ben de yapacağım aq! diyor...

  sonuç olarak herkes akıllanıyor. bazı insanlar da bir türlü akıllanmıyor...

  geçen sene oturduğum odanın penceresinin önüne saksağanlar konup bağırıyorlardı.
  ben ne yapıyordum?

  telefonu bluetooth hoparlörle eşleştirip hoparlörü pencerenin önüne koyuyorum. youtube'a saksağan sesi yazıyorum. açıyorum videoyu. sesi en sona getiriyorum. artık videodaki saksağan, ana avrat küfür mü ediyor, ne diyor bilmiyorum ama ağaçtaki bütün saksağanlar kaçıp gidiyor.

  bahçede gece yarısı köpekler havlayınca, ben youtube'dan kurt uluması sesi açıyorum. kediler birbirleriyle kavga edince ben köpek kavgası sesi açıyorum. birden donup kalıyor bunlar.

  haa, benim yaptığım ayıp mı? bence ayıp, ama başka çare bırakmadılar. zira dışarı çıkıp hayvancağızlara taş atamam. atmam. yazıktır...

  komşulardan gürültü geliyorsa, ben direkt [https://youtu.be/ab4ov9t4aq4 inşaat
  sesi] açıp sesi en sona getirip onların kafasını s2yorum... yeter artık lan.!

  senin karga problemini kartal besleyerek değil de, kartal veya şahin sesi dinleterek çözebilirsin gibi geliyor. olmazsa mgm aslanının sesini dinlet... gerçi bunlar hayatlarında aslan görmemiştir, anlamazlar ama belki de genetik hafızalarıyla hatırlayabilirler.

  kedilerin hıyar görüp yılan sanması ve korkması bu yüzden işte. genetik hafıza. yoksa bizim evdeki kedi bu evde doğmuş ve büyümüş. yılanı nerden gördü ki, hıyarı yılan sansın?
 • pembe panter hikayeleri gibi olmuş. başarılarının devamını dilerim. güldürdün.
 • balkona konulacak bir adet korkuluk ile cozulebilirdi halbuki.
hesabın var mı? giriş yap