• ""türklerin kürtlerden nefret etmeyi okuldan öğrendiği" yalanını savunmak için 1921'den girdi 2019'dan çıktı. "

bakın tekrar nerelere gitti. 1921, lozan, medeni ülkeler, demokratik laik ülke, insan hayatı. halbuki ortadaki iftira basit. "türkler kürtlerden nefret etmeyi öğrenerek" mi okula başlıyor? hayır.

sen bir kere bu cevaba hayır diyemeyip diğer yerlere sapıyorsan, sen bu yalana ihtiyaç duyuyorsun demektir. ondan sonra gelsin boş yapmalar, gitsin ırkçılar.

sen zaten ırkçısın diyeceksin, senin başka bir algoritman mümkün değil. ama o karayı türkiye'ye çalamazsın. istediğin kadar ağla. toplumsal barışı da böyle iftiralarla tesis edersin zaten. bunlar histeriye kapılmış bir güruh. ellerinde başka bir hayat dalı kalmamış. o ırkçı, bu değil diyerek zaman harcıyorlar. sorun değil. bunun daha kötü türleri var. asıl sorun, yüzsüzlüğü kendilerine hak görüyorlar.
  • nil karaibrahimgil gibi aldığı paradan başka bir şey umrunda olmayan boş beleş, "kız çocukları değerlidir çünkü bu ülkenin anneleridir" diyecek kadar sığ, feminizmin f sinden haberi olmayan bir tipe kültür sermayesi çok yüksek demek, sırf kadın diye kendisini savunmak tam bir içi boş, yüzeysel, kof feminizm örneği.

ayrıca, solu ezmek için emperyalistlerin icazetiyle yapıldığı apaçık belli olan kanlı 80 darbesini hangi aklı başında solcu, sosyalist desteklemiş. tabii solculuktan kastı laiklik taraftarlığına indirgenmiş orta yolculuk değilse.

neyse, kendisine mesaj atılamadığı için buraya yazdım. bu entry kendini imha edecektir.

edit; entryi silince yaptığın saçmalıktan kurtulamayacaksın diyerek aldığı ekran görüntüsünü eklemiş buraya ahhhhhaa. canım benim, ben zaten mesaj atılamadığı için buraya yazdım, silicem diye yazmamış mıyım başta, ne kurtulmasından bahsediyorsun?

ayrıca, solcudan kastı celal şengör ve ilber ortaylıymış. pes doğrusu. solcu olmayı bırak, basbayağı sağcı, liberal, elitist tipler bunlar. kimsenin bunları solcu sandığını sanmıyorum.

edit 2:nickaltıma bildiği bütün hakaretleri sıralamış kendini çok entelektüel ve zeki zanneden sığ kişilik.
    o kadar akıllı ki yazısındaki eleştirdiğim kısmı 180 derece değiştirmiş.
    önce solcular darbeyi destekledi yazmıştı, sonra celal şengör’ü kastettim yazdı, en son da "sağolsun solculara karşı olan sekülerlerin payı da çok büyüktür" yazmış kafası karışık, manipülasyoncu arkadaş.

tam olarak vâkıf olmadığı, kafasında bir temele oturtamadığı konularda ahkam kestiği celal şengör ateist ve bilimle uğraştığı halde darbeyi destekledi örneği vermesinden belli. sadece islamcı oligarkların gerici liboş olduğunu sanıyor galiba.
    yani öyle manipülasyoncu ki şu en son cümlesini en başta yazmış ve o kısmı hiç değiştirmemiş de ben o yazdığını eleştirmişim gibi yansıtmış akıllı.
    ben kendisi kadar takıntılı olmadığım ve kendisine mesaj atılmadığı için nickaltına yazmıştım ve daha sonra silme niyetinde olduğumdan dolayı yazdığının ekran görüntüsünü almadım.
    ama bu bana iftiracı diyen ama asıl iftiracı ve yalancı kendisi olan dürüstlükten zerre nasiplenmemiş şahıs, sanki yazdığını değiştirmemiş, ekleyip çıkarma yapmamış gibi bir de pişkin pişkin okuduğunu anlamıyor musun diyor. şaka gibi. yazdığın şeyde eleştirdiğim kısmı değiştirip eleştirimi boşa düşürdün, aferin sana ne de akıllısın öyle kültür mantarı. bir de bana doktora git demiş, asıl sen git doktora, bakırköy’den aşağısı kurtarmaz ama seni.
  • bir şey olsa da erkeklere laf etsem diye pusuda bekliyor resmen. biraz daha sakin olmasını tavsiye ediyorum.
  • paçalarından tutarlılık akan bir yazar.

kendisine bir entrysiyle ilgili olarak sen diye hitap edilen bir mesaj atıldığında: sen kimsin be gelip benimle senli benli konuşuyorsun?

katılmadığı bir entry gördüğünde kendi attığı mesaj: bana bak ergenyus...

(iki mesajlaşma da bana ait değildir, nick altında kendisinin ve başka bir yazarın paylaşımıdır. ben sadece ikisinin alt alta görünmesinin kendi kalitesini de yansıttığını düşündüğüm için bu şekilde alt alta koydum.)
  • edit: seviye "kürt ile türk eşit mi peki?" "benim türk akrabalarım da var"a da indiyse bu iş bitmiştir. kürtçü, pkklı demedik, türk düşmanı demedik. söylemlerinde, tavırlarında sorun var dedik. murat sevinç gibi, denk geldiğim neredeyse her yazısı sorunlu birini tanık göstermeye gitti olay. tabii ki en çok o bilecekmiş de. halbuki olay bu bile değil. türkiye'ye ve türklere avrupa tip nazi ırkçılığını kara çalan bir propagandaya yancılık yaptırmazlar. insanlar tepki gösteriyor, bu arkadaş tepki gösterenlere, yalanlarınız diye yalan yanlış bilgilerle tepki gösteriyor. buna tepkiye de hakaretle cevabı kabul etmezler. herkes haddini bilecek. olayın özeti bu. kalanı, daha iletişim kurmayı öğrenememiş arkadaşın tabiriyle "boş yapmak"tır. bir de tabii ki sildireceğim entrilerini diyor. bunu da ırkçı diye hakaret ettikten sonra diyor hahahahah. içgörü yok. doğaldır. bak, hazır bir şeyler öğreniyorsun. lozan'ı, iletişimi öğretiyoruz, iftira atılandan savunma istenmeyeceğini de öğrenirsin. hakaret edip karşılığından mağdur olunmayacağını öğretemedik ama iftira hedefinden savunma istenmeyeceği bence öğrenilir artık.

yalan iftirayla entri sildirip, olmamış suçlamalara cevap yazan, başkasına ırkçı diye hakaret edip karşılık alınca mağdur olmuş.

en son aslı erdoğan'ın sözlerini geri almasına rağmen iftiralarını savunmak için yalanlarınız diye saldırıyor. kendi de biliyor, haksız tarafın kim olduğunu.

ama başkasına boş yapma, ırkçı demekten demekten hiç çekinmiyor. çünkü ayrıcalık istiyor. kürtler lozan'da azınlık görülmemiştir, bu yüzden lozan'la bu işin alakası yoktur. anayasada kimin kurucu unsur görüldüğü bellidir. atatürk'ün verdiği iddia edilen özerklik sözüyle, ki bu sözün kaynağı da şüphelidir. kürtler kendi yerel idarecilerini seçer demiştir. eskiden belediye başkanlarını bile merkezden atıyorlardı. bu sözün sınırları şüphelidir o yüzden, okulda nefret ekilmesi iftirası farklıdır.

bir insan hem mesaj atıp hakaret edip saldırıp hem de mağdur nasıl olabilir? bakın hala kürtçü değilim diyor. sanki sildirdiği yazılarda kürtçüsün, pkklısın diyen var. yalan ve eksik bilgi verdiği ortada. hakaret ettiği ortada. ama hep mağdur.

hata bende ki, hem mesaj atımını açık bırakıyorum hem iftiracılara cevap veriyorum. bulgaristan türk azınlığı resmen ülkeden kovdu, yunanistan daha türklerin müftü seçmesine tahammül edemiyor, türklerin haklarına saldırıyor. tanımışmış da vs.

tanım: saldırdığını bilen ama mesnetsiz iftira diyen, o yüzden hiç konusu açılmamış yerlere, "cumhuriyet sıçramadır" gibi konulara giren yazar.

ismet inönü'nün sözü var. suçluların telaşı diye. doğaldır. bunu da sildir. kimin ne hakaretlerle saldırdığı ortada.
  • beni mesaj atıp taciz eden yazar.

geçici olarak mesajlaşmayı açmış, daha doğrusu bana mesaj atmak için mesajlaşma özelliğini açmış yazar.

uzun uzun yazıştık, benim kim olduğuma dair bir sürü şey yazdı. bir türlü kendisini yazdıklarında tutarsızlık gören herhangi biri olduğuma ikna edemedim.

en son attığı mesaja cevap veremedim, çünkü mesajlaşmayı tekrar kapatmış. buradan yazayım, suya yazmamış olayım:

e tamam. zaten ben senle hiçbir zaman iletişim kurmak istemedim ki. sen bana yazdın durdun. "acaba perinçekçilerden mi? yok değil galiba. ama kim o zaman bu. kim ha kim?"

anladığım kadarıyla yaşın daha genç. lütfen gidip tedavi gör.
  • haksızlıktan en ufak şekilde rahatsız olmayan rahatsız olan insanlara ise binbir şekilde hakaret eden iğrenç bir yazar. hadi kanzuk'un yaptığını "maddi bir getirisi mi var burada yazar olmanın" diye savundun da (gerçi milletin bahsettiği şey de bu değildi ama olsun. sen onu anlayacak kapasite sende yok) özge türkyılmaz'da savunmaz bir insan be kardeş.

(bkz: #112271213)
    (bkz: #113932010)
  • nickaltında "kendisi" yayınladığı mesajlaşma fotoğraflarının kendisi paylaştığı linki kopyalayıp koyanlara "sende ne işi var onların saygısız, aranızda dedikodumu yapıyosunuz di mi, pis perinçekçi troller sizi" falan diye çemkiren yazar.

kafası o kadar çalışıyor.

entryi bir de kendisinin anlayabileceği düzeyde yazayım. bak senin entryn: (bkz: #96064726)

bak bu da senin entrynde senin verdiğin mesajlaşma fotoğrafın: https://eksiup.com/p/ag222886s7n3

bak bu da senin entryn: (bkz: #96999353)

bak bu da o entryde verdiğin mesajlaşma fotoğrafın: https://eksiup.com/p/x6279017xys9

sen biraz düşün bunları anlamaya çalış. perinçek merinçek falan da yorma o güzel kafanı o kadar, kafayı yersin mazallah.
  • sözlüğe üye olmadan önce de takip ettiğim, üslubunu ve fikirlerini beğendiğim sözlük yazarı.

kadın düşmanlarına ve feminizm hakkında yanlış fikirler edinmiş kişilere, feminizmin ne olduğunu, neyi savunduğunu ve aslında "ne olmadığını" bıkmadan, usanmadan her gün anlatmaya çalışan tek sözlük yazarıdır eminim.

gerçekten senin gibi bir yazarın, erkeklerin çoğunlukta olduğu bu mecrada bulunması çok mutlu ediyor beni ve iyi ki varsın diyorum. gerçek hayatta tek tek kişilere anlatmaya uğraşacağımız şeyler sayende burada yüzlerce kişi tarafından görülüyor.

aslında bunları özelden söylemek isterdim ama mesaj alımın kapalı, olsun varsın bu şekilde de aynı kapıya çıkıyor nasıl olsa.
hesabın var mı? giriş yap