• deja vu şarkısı. direct bilge'nin de haykırışları duyulmaktadır bu eserde.

çek elini dünyanın üstünden ! der ve biter.
  • bu sezon henüz ikinci oyuna gitmeme rağmen sezonun en kötü oyunu seçtiğim oyundur. 5 hatun oyucudan 1 de anlamsız, anlamsız bir iki kere sahneye çıkıp dans eden, dansçı hatuntan oluşuyor kadro.
    kesinlikle söyleyebilirim ki, eğer erkekseniz oyuna kesinlikle gitmeyin, burdaki kadınlar aşırı hisli kadınlar olduğundan "ne diyo la bu" diye sorup durarsınız kendinize. kadınlar için de; fatmagülün suçu neyi seviyorsanız bunu da seversiniz.

geçen sene yine kadrosu sadece kadınlardan oluşan dullar isimli oyuna gitmiştim. bu oyunda da tema hemen hemen aynıydı. ataerkil durumdan şikayet, kadınların ezilmesi, ikinci plana atılması, kendilerine dayatılan yaşantılar, kadınlara söz hakkı verilmemesi...
    ben kadınların bu yüksek düşünceli insanlar kadar bu konulara takıldıklarını düşünmüyorum açıkcası, onlar bunlara takılmazken öyleymiş gibi görünmesi, gösterilmesinin de onları aşağıladığını düşünüyorum. bu oyunlarda kendilerini gören hisli hatun kimseler "sen düşünme!" diyebilirler, "bunları siktiret göğe bakalım" demek istiyorum onlara da.

her durumdan sığ ve yapay bir oyun. oyunun yazarının oyunu yönettiğini duyduğumda bu duruma biraz heycanlanmıştım, ne hissedersek dibine kadar hissedeceğiz diye. olmamış abdul mounem amayri ağabey, gol değil, kesinlikle değil.
  • ankara'da hip hop kültürünün mihenk taşlarından birisidir. kızılay'da bulunur. rap underrated iken çok daha güzeldi.
  • sümerce kakaraşa kelimesi ile benzerlik gösteren kelime.
  • pek bi asabi deja vu parçası.

--- sözler ---

elinde kanlı maşa,gezer o paşa paşa
    babası zaten paşa,gerek yok hiç telaşa
    insanlar muhtaç iken, bir tabak sıcak aşa
    yeter ki sebep bulsun,doymaz hiç o savaşa
    o kendinden çok emin, acımaz uçan kuşa
    ama yine olmadı, bastılar ıslak taşa
    foyaları çıkınca, girdiler soğuk duşa
    be adam senin adın kargaşa..

işte sana kargaşa!
    kargaşa geliyor çok yaşa
    kargaşa, kargaşa, kargaşa geliyor çok yaşa

çek,elini dünyanın üstünden
    defol,git bu alemden
    hisset, bizdeki nefreti
    kaybol,biz delirmeden

kargaşa onun adı
    çok başkadır tadı
    bilenler iyi bilir,çekilmez inadı

--- sözler ---
  • içim çocuk parkı gibi, hüznün üzerinden atlayan sevinç, öfke ile kavgaya tutuşan merak, kuşkunun saçını çeken aşk, kumda yuvarlanan huzur, dizi kanayan güven...tozumuz toprağımız ile iç içe, sordum öğrendim, buna kargaşa deniyormuş.
    benim bu içim bir acayip zati. bir zamanlar efervesan tablete benzerdi, için için, fokor fokur kaynardı; bitecek gibi. bitmedi, yani içim bitmedi. içimi eriten her ne idiyse, zamanla su'ya dönüştü ve su yolunu buldu.
    fakat, şu sıralar, içimi eritmeyen ancak, ziyadesi ile karıştıran, tozu dumana katan, kıyamadığım, ancak, görmezden de gelemediğim bir kurt dolaşıyor içimin en içinde.
    insan insanın kurdudur diyeceksiniz, haklısınız demekten başka bir şey gelmiyor elimden.
    sorularım var bini bir paraya satılık, kalp'azanlığımı baştan kabullenecekseniz, satılığa çıkarttığınız cevaplarınıza talibim. yoksa, ben, omuz başımdan belime bir anda hücum eden ateş içinde yanmaktan başka türlü yanamayacağım.
  • hafta içi bir günde gidilmesi durumunda söz konusu tiyatro oyunundaki kadının toplumdaki yeri ile alakalı sosyal mesajlardan dolayı beyin amciklaması geçirmenize neden olabilecek kişinin kendi hayal dünyasının temel taş olarak ele alınarak yorumlara göreceli olarak açık kapı bırakılan şehir tiyatrolarının yeni oyunu.
  • çok kötü bi oyun.. yani sıkıntıdan, sinirden gülme krizine giriyodum az daha izlerken.. allahtan oyunculuklar iyiydi.. bazı boktan senaryoları oyuncular kurtarır ama bunda kurtarılacak hiçbir şey yok.. ne anlatmak istediğini seyirciye aktaramıyor.. birbirinden bağımsız beş kadın karakter, beş ayrı hikaye.. her birinin de sıkıcı monologları.. diyalog yoktu hiç.. biraz şizofreni, biraz delilik, biraz gizem verelim de kurtarırız her türlü düşüncesi mevcut ama olmamış.. bi de en iyi oyuncusu oyunda hiç konuşmayan hatundu.. varın siz düşünün monologların sıkıcılığını... ama yine de izleyin, izlemeyin demiyorum..
  • mart 2016'da motosikleti ile geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybettiği için geri gelmesi mümkün olmayan rapçi.
hesabın var mı? giriş yap