şükela:  tümü | bugün
  • bodrum'daki kargı koyu'nun girişi yahşi'dendir.
  • datça merkezine 3 km uzaklıkta olan bir koy. plajı taşlı olup yüzme bilmeyenler için uygun değildir. deniz oldukça temiz doğası muhteşemdir
  • pırıl pırıl denizi ile datça'dan bi sigara yakımlık mesafededir.
    koya soğuk su karışır. suyun aktığı azmakta alabalıkları görüp de tatlı suda kalma çabaları takdire şayan.

denizi kum değil taşlıktır. 10 metre acildiginizda ise deniz tabanı kuma döner ve dalış için güzel bir manzara sunar. su altı kameranız varsa almayı unutmayın.

yolu biraz sapadır ancak palamutbükü ya da knidos kadar yol gitmeyeceksiniz zaten.

datça'ya gidiyorsanız görülmesi gereken bir koy.
  • datçaya merkeze yakın güzel bir koydur. denizi biraz taşlıdır fakat ayağınızı kesmez. suyu aşırı derecede temiz mükemmel bir yerdir.
  • çok büyük beklenti ile gidilip hayal kırıklığı yaratabilen koy. yani burdan güzel değil anlamı çıkmasın ama biraz daha güzel olabilirdi. gayet güzel bir koy. bir de denizden su kaynaması bana her zaman çekici gelmiştir. pırıl pırıl suyu sizi mutlu eder.
  • huylananlar için oldukça rahatsız edici olabilecek seviyede yosun barındıran bir denize sahip olan koydur.

dize kadar afedersin...
  • kuzey buz denizinin datça şubesi. insanları denizin içinden ziyade denizin kenarında görünce killanmistim zaten.

bir sahilde insanlar denizin icinde kalmak yerine şezlongu tercih ediyorsa oranın denizi keyifsizdir. nokta. selimiyede misal herkes denizin icinde olmayı tercih ediyor.
  • bu ülkenin; belki de en kendine özgün yarımadası datça’mızın hemen batısında yer alan kadırga koyu, yüzmek, güneşlenmek ve sakince dinlenmek için harikulade bir tatil köşesi… şu ana dek yapılaşmaya izin verilmemiş olması büyük şans… koyun batı ucunda teknelerin demirlediği bir bölüm var ve aynı yerde birkaç salaş yapı da bulunmakta….

kargı koyu, datça’nın geleneksel rüzgarını almadığında çoğu zaman dalgasız ve yüzmek için uygun… kıyıda uygun kumlu alanlar öyle çok fazla değil… kaya yapısı da bulunmakta.. ben uzun mesafe yüzme antremanları için bu koyu çok uygun gördüm… koyun, doğu ve batı ucu kabaca bir kilometreden biraz daha fazla….

koyun dibi, klasik kaya tabanı ve zengin balık faunası maalesef yok… ancak koyun doğu ucunu aşıp, daha küçük olan diğer koya yüzdüğünüzde buranın çok daha bakir ve balıkların daha bol olduğunu göreceksiniz… zıpkıncılar buraya yönelmelidir..

koy’da hizmet veren bir mütevazi plaj cafe bulunmakta.. buradan yiyecek içecek temin edenler için şezlong, duş hizmeti ücretsiz… en azından ben oradayken öyleydi…

cennet datça’nın, cennet koyu kargıyı koruyalım kollayalım…
  • müthiş bir koy olması yanında palamutbükü, hayıtbükü ve ovabükü ile kombinlenirse unutulmaz bir tatile ulaşabileceğiniz koy