şükela:  tümü | bugün soru sor
 • var olan çekicilik. şu kargo bedava yazısını görünce sanki ürünü bana bedava verecekler, dükkanı da üstüme yapacaklar gibi hissediyorum.

  kargo ödemek garip bir şekilde rahatsız ediyor beni. hadi mesela internetten aldığım ürünün ücretini kargo dahil şekilde ödemek yine biraz daha idare eder ama kargocu geldiğinde ona elden para verince dolandırılmış gibi hissediyorum. ürün bedava olsun, kargo ücreti verirsem yine içim soğumuyor. bu kargo bedavanın lanet bir çekiciliği var arkadaşlar.

  hele mesela böyle spor aletleri gibi ağır veya buzdolabı gibi büyük bir ürün aldığında kargo bedavaysa... hemen kafamda "ulan kargo versem kim bilir kaç para bunun kargosu. adamlar kargoyu ödemişler." diye minnettar düşünceler dönüyor. sanki adamlar benim sevdiğim bir abimmiş de benim yüklü bir borcumu kapatmış, sonrasında sırtımı sıvazlayıp "şşt lafı bile olmaz kardeşim." demişler gibi duygulanıyorum.

  biliyorum kargo ücretini fiyata ekliyorlar, biliyorum o para başka yerden çıkıyor ama kargo bedava be kardeşim! bir de ürünün altına minik, şirin bir kamyon ikonu koyuyorlar bazen. sanki elimi uzatsam kargom kamyonda gibi. kargo bedava var mı ötesi :')

  müsadenizle bir şiir yazmak isterim kargo bedavaya:

  site site dolandım
  ürün araştırması yaptım
  ne kalitesindeyim ne parasındayım
  yaşasın kargo bedava

  tıkladım tıkladım sayfayı kaydırdım
  sekme açtım yakından baktım
  satıcıya sordum notlar aldım
  yaşasın kargo bedava

  bir sürü alıyorum sepete atıyorum
  kredi kartından ateş çıkartıyorum
  kaç para verdim hatırlamıyorum
  yaşasın kargo bedava

  yüz lira ürüne yüz elli saydım
  kalite aynıydı çevirdim baktım
  olsun içim rahattı pişman olmadım
  yaşasın kargo bedava

  kampanya var hemen atlarım
  görünce hipnoz olur sağa tıklarım
  kargo bedavaymış almayıp ne yapayım
  yaşasın kargo bedava
 • hayatımı yedi o çekicilik. ürün artı kargo toplamı daha ucuza gelecek olsa bile kargo bedavaya gidiyor akıl.
 • bir güven hissi uyandırıyor.
 • aldığınız kitap ise mesela, şöyle 20 tl üstü kargo bedava, 30 tl üstü kargo bedava şeklinde kampanyalar kulağa hoş geliyor; ama 100 tl, 150 tl üstü kargo bedava şeklindeki kampanyalar üzüyor. izlemeye alıyorsunuz size uyacak kitapları ama siz alıncaya kadar istediğiniz kitap çoktan satılmış oluyor.
 • internette bi kitabı, kitapçılardan ucuza alabilecekken giren kargo parasıyla aynı paraya denk geldiği görüp bi de üzerine kargo gelene kadar vakit kaybedildiği düşünüldüğünde kargonun bedava olması süper bi olaydır. gidip kendin alsan 20-25 lira, internette 15 lira ama kargo ücretiyle 21-22 lira oluyor zaten.
 • aslında bedava değil, sizden o kargo her şekilde çıkıyor. bunu tüketici bilmediği için cazip geliyor. güzel bir satış politikası.
 • kargo parasının fiyata yedirilme durumudur, kayserilim ordan biliyorum.
 • eğer söz konusu yurtiçi kargo ise hiçte çekici gelmeyendir.
 • evinize geldik bulamadık. kargonuz şubemizde şeklinde ayaklarını bıraksalar yeter.

  bulunduğum şehirde
  evinize geldik bulamadık yazısını yurt içi kargo bırakıyor ve gerçekten doğru o yüzden buna bir şey demiyorum. o kağıdı bırakabildiğine göre gelmişler.

  ancak mng ve aras kargo kesinlikle şubeden çıkmıyor birde bazen telefon açıyorlar gelip şubeden alın diye, 3-4 gün aynı şubede teslimata çıkmadan duran kargo oluyor.

  birde ptt kargo var aliexpress.com dan gelecek takipsiz 10 a yakın ürün hiç gelmedi dispute açıp paramı aldım ama tüm satıcılarda üç kağıtçı değildir diye düşünüyorum arada 1 kişinin bu kargo ları iç ettiğini düşünüyorum son siparişlerde 1-2 dolar fazla veriyorum ama 10 günde geliyor.