şükela:  tümü | bugün
 • bir kampanya başlatılmalı ve hiç kimse evine kitap vs şeyler istememeli. kargocularin da bir yaşamı var ve böyle bir dönemde artan indirimlerle kimse gaza gelmesin!

  edit: sanırım uzun uzun yazmam gerekiyor. mailime bir sürü online kitap alışveriş sitesinden gelen maillere baktığımda bazı yayınevleri çıtayı arttırmış ve indirimleri daha fazla yapmışlar. bu da ne demek oluyor? hâlâ kârlarını düşünüyorlar ve ıstediğimiz her bir kitap kargo çalışanlarını tehlikeye atıyor. zaten okulların açılması gibi bir şey gözükmüyor tezi bahane etseniz onu da etmeyin veya pdf aramaya çalışın, okuyucu biriyseniz zaten evinizde bir sürü okumadiginiz kitap var ve onlara dönün. bu kampanyalardan dolayı aaa çok ucuz diyerek hemen atlanmasi da kargo işçilerini daha fazla tehlikeye atıyor. ne sermayeyi doyuralım ne de ışçileri daha fazla tehlikeye maruz bırakalım.
 • sokağa çıkma, kargo alma??? ulan fotosentez mi yapacaksın nedir? neyin peşindesiniz ne istiyorsunuz !!!
 • başüstüne yarrağım.
 • görüp görebileceğin en saçma sapan ekşi başlıklarından biri daha...
  süreci bir alışveriş manyaklığına çeviren dalyaraklara söyleyeceksin. kişiler kendilerini frenleyecekler.
  yaparlar mı?

  kargo, temel gıda ve hatta oto tamirhanesi gibi kriz anlarının işleyişinde ihtiyaç duyulan yerler bile karantinada çalıştırılabiliyor...
  yapılması gereken ticaret bakanlığının acilen duruma el atması ve karantina şartlarında işlevi olmayan satışları durdurmasıdır.

  yaparlar mı?
  asla yapmazlar...

  peki bizim millet bu süreçte "ya dur ben sipariş vermeyim" der mi? demez... bırak kargocuyu kendi sağlığını bile hiçe sayar aaa indirim var der sipariş verir. niye? mal evladı mal olduğu için.
 • süreç başladığından beri hiç internet alışverişi yapmadım ancak bu hakkımın alınmasını da istemem.

  acelesi olmayan şeyleri almazsanız yeterli hassasiyeti göstermiş olursun. kalanı için kargo firmaları önlemleri arttırmalıdır. şimdilik eldiven maske sağlıyorlar. vaka sayısı artarsa koruyucu kıyafetler de kullanmaları gerekebilir.
 • onun yerine kargocular maskelerle sarılıp paketlenerek ve dönüşümlü olarak genele oranla az çalışıp kendilerini güvenceye alırlar ve evinden dışarı çıkamayan halk bu sayede ihtiyaçlarını karşılar. ama olmaz.
 • (bkz: fargo)
 • bir kargocu günde 80 ile 140 kargo dağıttığını söylüyor, hadi 50 olsun o adam sana gelene kadar bir sürü insanla muhattap oluyor eğer bu süreçte hassas davranıyorsan sabah en yakın yere gidip 2 dk alsan daha az risk olabilir senin için bu adamlar asıl taşıyıcı muhattap olmadığı, bulunmadığı yer azdır. evinin dibinde olmasına rağmen gidip söylüyorsan yapacak bir şey yok geçmiş olsun!
 • amk adamlar karantina olmadıgı zaman nasıl çalışıyorsa yine aynı çalışıyor,
  mesai saatleri iki katına mı çıktı ne oldu yani ?

  bıktım şu salak duyarlarınızdan
  gören de çok düşünceli insanlarsınız sanıcak kodugumun sosyal medya nymphoları sizi