şükela:  tümü | bugün soru sor
  • arsaya bakar. arsanız var ise süper işler çıkartabilirsiniz. bunu koymak için arsa lazım yani.

eni sonu arsa değilse de ekonomiye bakıyor bu icraat de...
  • konteynırı toprağın üzerine bıramadığın sürece (yerden yüksek olmalı) türkiyede böyle ev yapmak içim imar iznine gerek yok.

git ege sahillerinde imarsız bi tarla al. çak konteynarı yaşa. tabi elektrik su yok. sondaj ve güneş enerjisiyle elektrik paneline de masraf etmen lazım.
  • amsterdam'ın ndsm bölgesinde
    şöyle renkli bir tasarımla kullanıma uygun hale getirilmiş.
    genellikle öğrenciler, nadiren de mülteciler tercih ediyor.
  • evet tarla işi tamam...şimdi konteyner bakıyorum...çok güzel çizimler yaptım...yurt dışında yapabilmek isterdim ama kısmet olmadı...doğayı seven arkadaşları beklerim...et ve rakı alın gelirken :)
  • tuğladan yapılmış eve göre f/p oranı düşük olur.
  • konumuna göre değişebilecek olmakla birlikte oldukça mantıklı bir hareket. betonların arasında yaşıyorsak orada da yaşarız. hem daha kullanışlı bence. olabilir.
  • üniversitelerimizin mimarlık bölümlerinde * "doğal afet sonrası konut tasarımı" benzeri derslerle öğrenilmesi sağlanan konu.

denildiği gibi sığınak en basit düşünce. birazcık daha kafa yorunca ortaya güzel şeyler çıkıyor. sadece 2018 yılında ekşi sözlük gibi bir mecrada bunun "oha vay be" şeklinde sunulması şaşırttı beni. ayrıca "kargo konteynerı" değil, "konteyner".
  • şundan 2 tane aldın mı bitti gitti.