şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte bitmeyen başlık türüdür. genellikle mağdurları haklı olsada yapılan isyanlar ve tepkiler faydasızdır. sebebi elimizin mecbur olması.

    özet: firma, acentadan daha fazla kazandığı için müdehale etmiyor => acentanın tek odağı (normal olarak) para kazanmak. ne marka temsili, ne müşteri ve çalışan memnuniyeti.. herkese işinizi gelirse modunda. => çalışan zamanında parasını alamıyor. alsa eksik oluyor. tam olsa sigorta olmuyor. kargo geldi mi geldi.. ..kmişim kargonuzu modunda.

    olaya firma açısından bakarsak: bütün kargo firmaları aynı durumda yani rekabet ortamı yok hizmet açısından. sözlükte bakabilirsiniz. ayrıca bu firmaların şubeleri nispeten iyi acentalara göre. kargo acentalarında durum daha beter; kargoların kaybolması, geldik yoktunuz mesajları, zarar görmüş ürünler.. acenta tekerleğin döndüğüne ve cebinin dolduğuna bakıyor. ne nasıl olmuş, ekşide neler yazılmış umurunda değil acenta sahibinin. ne müşteri, ne çalışan memnuniyeti. hatta kargoda çalışan arkadaşımın demesine göre yetkili şube bile konuşmak yada muhattap olmak istemiyormuş acentayla. ayrıca firma da parayı şubelerden değil, acentalardan kazanıyormuş. yani; "beğenmiyorsan gel şube aç." modunda

    olaya personel açısından bakarsak: arkadaşımdan biliyorum adamlar maaşlarını alamıyorlar. sigorta eksik yatıyor-yatmıyor.. sen almışsın iphone 6, bekliyorsun adam kargona sakin bir şekilde davranıcak dikkat edecek? adam maaşını alamamış (maaşta 1300(!)), alacak-verecek hesabı içinde.. zaten kimin zarar verdiğini anlama yolu da yok. ver adam 2000-3000 maaş, ki bence hakkı, bak bakalım nasıl dikkat ediyor.