• insanı çileden çıkarıyorlar yeminle. yok efendim biz akıcı madde taşıyamayızmış. yok efendim yanıcı maddeymiş. amk yanmayan madde mi var?? ayrıca akıcı madde taşıyamayız ne ulan. adamlar suratıma bakmadı. amk internetten parfüm alıyoruz taşıyosunuz ya götler. ya bırah allah aşkına ya. ayrıca sitelerinde akıcı maddeleri iyi ambalajlanddığında taşıyabildikleri falan yazıyor ama adamların sikinde değil. sadece taşımıyoruz diyolar. çıldırcam amk. allahın belası şirketler.
  • iş gereği ve internet alışverişi yüzünden çok sık kullandığım şirketlerdir. etrafta her biri hakkında benzer şikayetler dönüyor.

yaptıkları sıkıntılarda durum bence merkezi bir sıkıntı değil. şube olarak sıkıntılar ve ya iyi çalışanlar var. her şehirde durum farklı. bir şehirde mng iyiken aras kötü başka bi şehirde yurtiçi iyiyken mng rezil. mesela benim bulunduğum şehirde aynı mesafeyi birisi ertesi güne götürür ve ya getirirken diğerinde bu süre üç güne çıkabiliyor(oha).

kendi yaşadığınız şehirde iyi çalışanı bulursanız sıkıntılar bir nebze azalır.
  • şimdi bir mal kargolanırken "adrese teslim" seçeneği vardır. bu hizmet için ekstra ücret ödersiniz.

insanlık halidir, banyoya girersiniz. telefonla konuşursunuz. ziliniz bozuktur, farkında değilsinizdir. elektrikler gider. bu kadar olası olumsuzluk varken, üstelik de kargo teslim kağıtlarında iletişim bilgisi olarak cep telefonu numaranız yazılı iken bir kurye sizi neden aramaz? çok paketi vardır, yoğundur aramaz.

o kağıdı elinize alarak şubeye gidersiniz. adrese teslim edilmişçesine bu bedeli ödeyerek kargonuzu alırsınız.

hiç mantıklı değil beyler, hanımlar, hem de hiç...
  • beğenmediğinize eminim. evde kalma süreci boyunca "evde de bulamadık diyemezsiniz artık" yazacak kadar arsız, düşüncesizsiniz aynı zamanda evet. ama birçok kargo şubesi bugün de yani pazar günü de çalışıyor. sırf internetten aldığınız kolonyaları, bebek bezlerini size yetiştirebilmek için. onların aileleri, sevdikleri, evlerinde oturan neneleri dedeleri umrunuzda da değil. yani her neyse bugün de çalışıyor bazı şubeler. oturun evinizde kargo bekleyin.
  • sürat kargoyla aras kargonun evlere kargo bıraktığından şüpeliyim.
  • çok çalıştığım için alışverişlerimi internetten yaparım, kıyafet almaya bile başladım. ancak özelikle gittigidiyor, sahibinden gibi web sitelerinden alışverişte ürünü kontrol etmeden teslim almak riskli iş. teslim almadan önce kontrol edilip, eğer sorun varsa görevliyle birlikte tutanak tutulması gerektiği bilgisi veriliyor bütün sitelerde zaten. buna karşın kargo şirketi görevlileri - aras, sürat, yurtiçi, mng benim muhatap olduklarım - ağız birliği yapmışçasına, buna izin veremeyecklerini o şekilde yetkilendirilmediklerini ve müdürlerinin bunu sorun ettiğini söylüyorlar.
    burada @groundctrl'ün de bahsettiği gibi.

acaba kargo şirketleri sorumluluktan mı kaçıyor?
  • korona salgınında en çok alkışlanması gereken şirketlerdir. herkes evde olduğu için online siparişlerin artması sonucu iş yükleri arttı. ayrıca günde yüzlerce insanla muhatap oluyorlar, risk altındalar. yine de gık demiyorlar

bence kapıya gelen kargoculara bahşiş verilmeli.
  • sanırım gecen haftaki kar cuma vs kampanyaları yuzunden oyle bezmisler ki, bugun gelen kargoların hicbiri icin, ne imza aldılar ne isim sordular, hatta en son gelen biri neredeyse poseti kafamıza fırlatıp gitti.

hepsi birbirinin aynı olan sirketler
  • şirket değil şahıs iseniz gönderim yapmayın bunlarla, bugün 3.5 kiloluk kargoya 89 lira ücret çıkardılar!
hesabın var mı? giriş yap