şükela:  tümü | bugün
 • bazı orospu çocuğu kargo şirketlerinin art niyetli olarak, gelme-zil çalma-bekleme faaliyetlerinde bulunmadan söyledikleri yalan. artık bunu o kadar alışkanlık haline getirdiler ki, bu aralar sürekli evde olmama rağmen paketleri gidip şubelerinden almak zorunda kalıyorum.
 • ptt kargonun daha evin önüne gelmeden yaptığı olay. hele de dördüncü katta ve asansörsüz bir binada oturuyorsanız. bir gün camda kargoyu bekliyorum, netten bir baktım, benim beklediğim zaman diliminde geldiklerini ve beni evde bulamadıklarını not etmişler. aradım dedim çıkmaya üşeniyorlarsa çalsınlar zili ben aşağı ineyim. ama yok.
  şu ana kadar hiç bir ptt kargo kargomu getirmedi*.
  geçen bir yerden bir şey aldım, ptt ile yollamışlar dağıtımda yakaladım, elden aldım.
 • şirkette kamera var, hangi gün kaçta geldiniz söyleyin bakalım diye tepki verince yusuf yusuf edip 2 saat içinde gelip teslim ediyorlar...
 • aslında aras kargo başlığına yazmam gerekir ama hazır bu konu açılmış buraya yazayım. malumunuz hepiniz gibi bende alışverişimin büyük çoğunluğunu internet üzerinden yapıyorum. dolayısıyla zamanla her kargo şirketini deneme şansım oldu. ama zamanla tecrübelerimden dolayı önce ürünün kargo seçeneğine bakıyorum. eğer aras kargo ise yolla panpa diyerek ürünü hemen sipariş ediyorum. diğer şubelerini bilemem ama bizim mahalleye bakan şubesinden çok memnunum. eve gelirken telefonla arıyorlar mesela; "hocam kargonuzu getiriyoruz evde misiniz?" diye soruyorlar. evde değilsem komşuya bırakın o imzalasın diyorum. geçen hafta 15 kiloluk mama sipariş ettim. aramadan getirmişler beni de evde bulamamışlar komşularda evde yok. ürünü bırakmışlar kapının önüne bir de not yazmışlar "hocam geldik yoktun paket ağır olduğu için gel-git olmasın diye bıraktık bir ara şubeye uğrayıp imzalarsınız" diye. gidince şubeye sordum hadi ürünü çalsalardı diye bana apartmanda güvenlik kamerası olduğunu ama yine de çalınsa bile sizi mağdur etmez parasını öderdik sonuçta karşılıklı güven meselesi bu kargo işleri dediler. internet alışverişlerinde ön seçeneğim olan aras kargo o günden sonra tek seçeneğim oldu. çok zor durumda kalmadıkça başka kargo seçeneklerine bakmıyorum bile.

  bir de mng kargo için düşüncelerimi yazayım. diğer şubelerini bilemem ama yine bizim mahalleye bakan şubesinden dolayı eğer kargo seçeneği mng ise o alışveriş sitesini yasaklılar listesine ekliyorum ve bir daha asla oraya bakmıyorum.

  tanım: bazı firmaların bazı şubeleri için geçerli ama bazıları için de geçerli olmayan durum.
 • yurtiçi kargo'nun istinisnasız yaptığı eylemdir.

  ha bir de ürünü de genellikle kırarak getirirler.

  gerçi başka bir kargo firmasının -ismi lazım değil hepsi muhtemelen benzerlerini yapıyor- kargo nakil şubesi eski iş yerimle kapı komşusuydu. birgün mesaiye kaldığımız bir gece, iş çıkışı tam da gece kargoları gelmiş buraya. kamyonu önü yokuş yukarı bakacak şekilde parkedip, kargonun arka kapısını açıyor ve tüm kolilerin sokağa inşaat kumu edası ile boşalttıklarına ve sonra bu kolileri tekmeleyerek şubeye soktuklarına gözlerimle şahit olduktan sonra herşeyi beklerim.
 • vakti zamanında bir bankada çalışırken kartlarımızı dağıtan kargo şirketinin bolca yaptığı şerefsizlikti. bende o zamanlar çağrı merkezinde çalışıyorum. bir vatandaş aradı, kartım gelmedi falan filan dedi. durun hemen kontrol edeyim dedim ve ettim. kargocu iki kez kapınıza gelmesine rağmen kapıyı açan olmamış dedim. adam "burası otel beyefendi." dedi. gel de şimdi çevir mevzuyu. herifler yüzünden binbir takla atıyorduk müşteri karşısında. adamda kargocuyu tanır mı, karşısında seni muhatap bulmuş veriyordu ayarı. az sövmedim lan bu itlere
 • sipariş verirsin, sip. verdiğin site aynı gün gönderir 8 gün geçer devamında telefonla ararsın adrese yakın şubeyi, bir hafta oldu kargom nerede dersin. eeee öööö geldik bulamadık muhabbeti yapar. e bir not bıraksaydınız yine eee öööö, peki getiren görevli kim ? gelip de bulamayan o görevli ? dersin yine eeee öööö.. yapacağınız işi sikeyim. yoksa yok ulan, yada getirecez kardeşim bekle de canımı ye.
 • geçen hafta babil.com'dan gelen kuryenin "abla sizi bulamadık, apartmanın altındaki bakkala bıraktık" demesiyle yeni bir boyut kazanmış hadise.

  dördüncü kata asansörsüz çıkmaya üşendiğinden şüphe ettiğim kargo.