şükela:  tümü | bugün
  • kargo şirketlerine olan güveni sarsan durum. bir yerden kargo bekliyorum. önemli bir evrak ya da herhangi bir malzeme taşınıyor. üzerine de telefon ihbarlı diye not düşüyorum. kargo yola çıktığı anda telefonumuza 'kargonuz yola çıktı, şu tarihte şubeden alabilirsiniz' mesajı geliyor. anılan tarihte sırf üzerine 'telefon ihbarlı' diye not düşmeme rağmen, kargodan haber gelmediği için arama yapmak istiyorum. hedefi arıyorum. 3-5 kere çalmasına rağmen açılmıyor. bir kaç kez daha arıyorum. işimi gücümü bırakıp kargoya doğru yollanıyorum. murphy kanunlarına göre önümde en az 1 kişi oluyor. onun işinin hallolmasını beklerken telefon çalıyor. telefon çalmasına rağmen görevli kimse telefonu açmıyor. telefon 10-15 kere çalıp susuyor. sonra başka bir arama geliyor. arkadaşlar hep meşgul oldukları için telefonu açamıyorlar. bu arkadaşlara bu yüzden sitem ediyorsanız, bundan sonra etmeyin. adamlar çok çalışıyor.
  • (bkz: sürat kargo)
  • (bkz: banka)
  • acmiyorlar efendim, acmiyorlar. yurtici kargoya ulasmam gerekti bir gun. allah belami verseydi de ulasmam gerekmeseydi.
    3 gun boyunca devamli aradim. mesguliyet orani saate gore degisebilir dusuncesi ile birbirinden alakasiz saatlerde aramaya devam ettim. aradim da ne oldu? o telefon acilmadi.
    en sonunda inat ettim, ulan dedim minakoduklarim, ulan dedim allahsizlar, o telefon acilacak. telefonu hoperlore alip 20 dakika boyunca bekledim ve sonunda karsidan o beklenen ses geldi. karsima cikan kadina sitem ettim, dedim ki 3 gundur ariyorum hanimefendi nedir bu rezalet? konustum da konustum. kadin hicbir sey olmamis gibi nasil yardimci olabilirim dedi ve mallatti beni. tam anlamiyla maldim o saniye ve neden aradigima geciverdim. sonunda cozum bulundu mu derseniz, tabii ki hayir. elime tek gecen ay sonundaki telefon faturamdi, yetmezmis gibi onu da odemek zorunda kaldim.
    dusuncem sudur ki orada iki kisi calisiyor ve kahveye, sigaraya da beraber cikiyorlar.
    bir daha da aramam, aratmam.
  • bağlı olduğu bölge müdürlüğünden müşteri ilişkileri yöneticisi veya yardımcısının mailini/telefonunu edinmenizle çözümlenecek sorun.

telefonu açmıyorlar mı? "x şubenizin hattında sanırım sorun var, ulaşamıyorum." diye arayın veya mail gönderin. dakikasına onlar sizi arıyor.

kargo poşetiniz mi bitti? maile talebinizi yazıp cc bölümüne ilgili o kişinin mailini yazın. 1 saate kalmadan poşetler kapınızda.

en ufak şey için bile bu yöntemi kullanıyorum. bugüne kadar haftalarca beklediğim her türlü talep artık jet hızıyla karşılanıyor....
  • yurtici kargoda bizzat sahit oldugum durum. bir kargo yollayacaktim subesine gittim. telefon car car caliyor. susuyor bir daha basliyor. benim islemimi yapan kadin hadi cok mesguldu acamadi diyelim. diger elemanlar da iplemedi hic. benim acasim geldi telefonu. bile isteye telefona cevap vermediler.
  • aras kargo şubesi ile deneyimlediğim durum. sitelerinde iki telefon numarası olmasına rağmen 3 gündür farklı zamanlarda aramama rağmen ulaşamadım. bir de şu an şubede olan kargom için "kargonuz henüz teslim edilmemiştir. kargonuz şu an yoldadır" linkine tıklayıp "1.uğrama notu bırakıldı, 2..uğrama notu bırakıldı" deniliyor. hayır bizzat ben evdeyim, neyin notu, neyin araması anlaşılmadı. illaki gidip şubeden almak gerekecek yine...
  • bu olay için örnek gösterilen yurtiçi kargo mağdurlarını anlıyorum.bende bu dertten muzdaribim
  • yurtiçi kargo için hem şubelerinden hem işi çağrıları yanıtlamak olan çağrı merkezinin bile defalarca aramama rağmen telefonlarımı açmamasından sonra şikayetvar.com'a şikayet yazıp onların beni aramasıyla çözülen sorun. hatta daha sonra benim gibi şikayetvar.com'daki şikayetinizin altına "size yine ulaşamıyorum beni tekrardan arar mısınız" diye yazıp yüzsüzlüğün dibine bile vurabilirsiniz* işleri ne arasınlar amk !
  • sol frame'de gördüğümün iyi olduğu başlık.

bugün yurtiçi kargo'yu saat 18.30-19.00 gibi aradım, üstüne tekrar aradım, tekrar aradım. nedense, artık nasıl da meşgullerse her seferinde tüm görevliler başka müşterilerle ilgileniyorlardı. bu sadece onlara özel de değil, en yeni deneyimim bu olduğu için direkt hedef gösterdim. ne yazık ki hemen her kargo şirketinde bu sorun mevcut. tam olarak kargoya girer mi bilmiyorum ama, ptt posta'nın da arayanı başka numara verip yönlendirmesi, yönlendirildiğinin kişinin de bir başkasına yönlendirmesi gibi huyları var.

edit: tuzzluk sağolsun uyardı yurtiçi kargo şikayetimle ilgili, paketim ucu ucuna verilmiş muhtemelen kargoya ve aradığım saatlerde gün sonu işlemleriyle meşgul olabilirlermiş. fesat cersei iş başında.