şükela:  tümü | bugün
  • herkesin bildiği ve en az bir kere yaşadığını düşündüğüm "geldik evinizde / işinizde / ofisinizde sizi bulamadık kargoyu şubeden gelip alabilirsiniz" olayına alternatif olarak düşündüğüm fikirdir.

özetle kargo teslimat adresini kargo şirketinin şubesi yazmak ve not olarak gelip elden alınacağının belirtilmesidir. amacım kargonun ana dağıtım noktasından sonra şubeye gelmesi ve gün sonunda işten dönerken burada benim gelip almamı beklemesidir. bu sayede ne kargom bir kamyonun arkasında mahalleyi dolaşmayacak ne de ben o kamyonun akşam şubeye dönüşünü beklemeyeceğim. bu gezi sırasında hasar görmesinin, ters veya tehlikeli bir kargo çalışanı ile evde karşılaşmanın ve yanlış kişiye teslim edilmesinin de önüne geçilecektir. dezavantaj olarak ekstra zaman harcayıp şubeye gitmek ve kargo paketi büyükse eve taşıma zorlukları olabilir. ama kargodaki ürün yükte hafif pahada ağır ise ve kargo şubesi de çok ters yerde değilse uygulanabilecek bir hareket gibi görünüyor bana.

bunu uygulayan veya kargo şirketi çalışanı yazarlar varsa görüşlerini beklerim. özellikle kargo şirketinin bunu uygulayıp uygulamayacağını bilmek istiyorum. yani tam teslim adresi olan şube adresine bakmaksızın kamyonun kasasına atıp tüm gün mahalleyi gezip geri şubeye gelme olasılığı da var mıdır merak ediyorum.
  • sürekli başvurduğumuz yöntemdir .. personelden birisi seyahatte ise ve ona bir ürün ulaştırılması gerekiyorsa, o esnada bulunduğu şehirdeki oteline en yakın kargo şubesine (paket şubeden teslim alınacak şerhiyle) ürün sevk edilir ve personel de ertesi gün şubeden ürünü teslim alarak işine devam eder ..
  • bu zaten var olan bir uygulama.

ben sosyal medyadan çekilişle bir şey hediye etmek istediğimde bu şekilde gönderim yapıyorum. adres olarak talihlinin yakınlarındaki bir kargo şubesini yazıp, alıcı telefon numarasına da kendi numaramı yazıyorum. kargo varınca bana sms geliyor, ben de sosyal medyadan talihliye ulaşarak şubeden alabilirsiniz diyorum. böylelikle ne telefon numarası ne ev adresi gibi özel hayatına ait bilgiyi benle paylaşmamış oluyor.

burda konu şu: kargo gelince ben kalkıp gidip şubeden alayım diyebiliyor olmanız.
  • şube teslimi ile adrese teksin arasında fiyat farkı da oluyor. şube teslim daha ucuz